Fly-Desk.com

Wybieramy dobre biurko do pracy: IKEA BEKANT czy biurko ze stelaż Normal od Fly-Desk.com ?

0
Wybieramy dobre biurko do pracy: IKEA Bekant czy biurko regulowane Fly-Desk.com ?

Regularna praca siedząca wymaga zapewnienia pracownikowi odpowiednich warunków do jej wykonywania. Komfort w trakcie pełnienia czynności służbowych gwarantuje nie tylko odpowiednia pozycja, ale też dodatkowe parametry przestrzeni roboczej. Wśród mebli do biura dostępnych na rynku, sporym zainteresowaniem cieszą się produkty z linii Bekant popularnej marki IKEA. Prosta konstrukcja i dodatkowe udogodnienia, zapewniane przez szwedzkiego producenta, przyciągają uwagę wielu klientów.

Jakie różnice znajdziesz między gotowym biurkiem Bekant, a meblem robionym na zamówienie w firmie Fly-desk.com? Czy niższa cena popularnego modelu jest tylko jednym z argumentów, dla których warto kupić biurko w IKEI? W tym wpisie znajdziesz mnóstwo praktycznych informacji na temat tego rozwiązania.

Wygodna praca w biurze - na co zwrócić uwagę ?

Praca zajmuje sporą część dnia każdego człowieka. Z tego powodu, nieodłącznym elementem wszelkich przepisów bezpieczeństwa, jest ergonomia pracy przed komputerem. Nieprawidłowa organizacja stanowiska może przełożyć się nie tylko na niższą efektywność pracownika. Ma też spore znaczenie dla późniejszych problemów zdrowotnych, zarówno związanych z kręgosłupem, jak i ze wzrokiem.

Nie da się też ukryć, że niekomfortowe warunki do pracy przekładają się przy okazji na gorsze samopoczucie. Z tego powodu, dbanie o komfort pracownika podczas pracy powinno być priorytetem każdego pracodawcy.

Jednym z istotnych aspektów nowoczesnego przedsiębiorstwa jest dbałość o wygodę pracownika. Właśnie dlatego, tworząc przestrzeń biurową należy wdrożyć rozwiązania, które ułatwiają wykonywanie codziennych obowiązków oraz takich, które są zgodne z obowiązującymi regulacjami prawnymi. Nieodłącznym elementem pracy z komputerem jest biurko i siedzisko.

Odpowiednio wyregulowane meble stanowią podstawę do wydajnej i komfortowej pracy, bez ryzyka uszczerbku na zdrowiu. Co więc oznacza ergonomiczne stanowisko pracy w ujęciu praktycznym? Oto kilka ważnych aspektów:

  • Wysokość biurka - ustawiona między 72 a 75 cm.

  • Wysokość siedziska - między 38 a 55 cm, w zależności od wzrostu pracownika.

  • Oparcie - odciąża kręgosłup podczas wielogodzinnej pracy przy biurku.

  • Odległość oczu od monitora - co najmniej 40 cm, a najlepiej 75 cm.

  • Dodatkowe akcesoria - przestrzeń robocza powinna być na tyle duża, by zmieścił się na niej nie tylko komputer, ale też mysz i klawiatura.

Biurko do pracy - jakie powinno być ?

Praca przy biurku bardzo często trwa przez wiele godzin. Aby wykonywanie czynności służbowych było komfortowe, należy korzystać z mebla dostosowanego do potrzeb danej osoby. Jakie cechy powinno mieć dobre biurko do pracy? Podczas wyboru zwróć uwagę na następujące aspekty:

  • Rodzaj i wielkość blatu - przestrzeń robocza powinna być na tyle duża, by pracownik mógł swobodnie wykonać wszelkie niezbędne czynności. Na blacie często musi znaleźć się nie tylko laptop, klawiatura i mysz, ale również dodatkowe akcesoria potrzebne do pracy. Znaczenie ma także materiał, z którego wykonano blat. Model dobrej jakości jest nie tylko odporny na przetarcia czy uderzenia. Można go również łatwo czyścić, co ma znaczenie dla długowieczności mebla użytkowego.

  • Powierzchnia biurka - zbyt gładka powierzchnia nie ułatwia utrzymania biurka w czystości. Utrudnia również wykonywanie codziennych prac na blacie. Z tego powodu, warto postawić na biurko z matowym blatem, o strukturze "skórki pomarańczy".

  • Stelaż - solidny i trwały stelaż sprawia, że biurko jest stabilne i w pełni bezpieczne w użytkowaniu. Dla przykładu, w naszym sklepie możesz zamówić mebel do pracy ze stelażem Normal, który posiada udźwig aż do 100 kg.

  • Konstrukcja mebla - jeśli konstrukcja będzie wzmocniona, biurko nie ulegnie uszkodzeniu na skutek normalnego użytkowania. Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że korzystanie z mebla jest jeszcze bardziej bezpieczne.

  • Dodatkowe udogodnienia - fachowe biurka do pracy posiadają dodatkowe udogodnienia, takie jak przepust na kable, miejsce na listwę zasilającą, czy podświetlenie LED. W wielu przypadkach okazują się one doskonałym rozwiązaniem, nie tylko praktycznym, ale też estetycznym.

Cechy idealnego biurka do pracy

Jak wcześniej wspomnieliśmy, mebel do biura powinien być w pełni komfortowy dla użytkownika. Z tego powodu, podczas wyboru idealnego biurka, należy wziąć pod uwagę maksymalną wysokość blatu. W wielu modelach istnieje możliwość minimalnej regulacji tego parametru. Więcej miejsca na nogi przekłada się na dużo większy komfort pracy.

Nie bez znaczenia pozostaje też rozmiar przestrzeni roboczej. Powinna być na tyle duża, by zmieściły się na niej wszelkie niezbędne sprzęty i akcesoria. Jednocześnie, warto pamiętać o rodzaju konstrukcji. Klasyczne biurko na nogach, bez dodatkowej szafki, będzie uniwersalnym rozwiązaniem dla większości przedsiębiorstw.

Ważnymi aspektami idealnego biurka do pracy są też takie cechy jak stabilność, trwałość i jakość wykonania. Inwestując w modele Premium, Normal czy Basic, można liczyć na to, że posłuży on zdecydowanie dłużej.

Biurko BEKANT - czy jest praktyczne ?

Czas przyjrzeć się dwóm bohaterom dzisiejszego wpisu. Zacznijmy od popularnego modelu BEKANT, stworzonego przez szwedzką markę IKEA.

System biurkowy BEKANT stworzono z myślą o maksymalnej funkcjonalności, zarówno pod względem konstrukcji, jak i kształtu. Rodzaj blatu oraz stelaża sprawia, że "ikeowskie" meble można z łatwością ze sobą połączyć, tworząc jedną, dłuższą przestrzeń roboczą.

Biurka szwedzkiego producenta występują w kilku wariantach wymiarowych. Jak podaje marka, każdy wyrób z tej linii posiada regulację wysokości w zakresie od 65 do 125 cm. Z kolei pod blatem została zamontowana specjalna siatka, umożliwiająca prowadzenie kabli pod blatem stołu. Oba rozwiązania przemawiają za praktycznym charakterem biurka IKEA. Zakres regulacji wysokości jest po prostu inny niż przy na przykład naszym modelu Normal. W tej linii produktowej brakuje też dodatkowych udogodnień, takich jak przepust kablowy czy oświetlenie blatu.

Warto jednak zauważyć, że udźwig stelaża BEKANT ma zaledwie 70kg. Przy takich parametrach biurka można oczekiwać dużo większego udźwigu. Dodatkowo panel sterowania ma wyłącznie przyciski "góra i dół", bez możliwości pamięci danej wysokości. Nie posiada również wyświetlacza wysokości. 

Podstawa biurek BEKANT jest wykonywana z aluminium i pokrywana epoksydową lub poliestrową powłoką proszkową. Tu po raz kolejny mamy do czynienia z popularnym, ale budżetowym rozwiązaniem. Aluminiowy stelaż łatwo ulega uszkodzeniom, szczególnie po kilku latach wykorzystywania mebla. W naszej ocenie więc, biurko szwedzkiego producenta, jest modelem jak najbardziej przyzwoitym, ale pozostawiającym do życzenia pod względem jakości.

Przejdźmy zatem do drugiej propozycji, która stanowi konkurencję dla modelu omawianego powyżej. Czym jest biurko regulowane Fly-desk.com i dlaczego warto w nie zainwestować?

Biurko regulowane Fly-Desk.com - czym się wyróżnia ?

Biurka z regulacją tworzone przez Fly-desk.com stanowią połączenie praktyczności, niezawodności i eleganckiego designu. Dzięki temu, mebel nie tylko dobrze spełnia swoją funkcję, dopasowując się do oczekiwań użytkownika. Przy okazji doskonale prezentuje się zarówno w tradycyjnej przestrzeni biurowej, jak i w domowym zaciszu. Jakie udogodnienia oferuje biuro regulowane producenta Fly-Desk.com?

Blat z regulowaną wysokością

Główną zaletą tego typu mebli jest możliwość dostosowania wysokości przestrzeni roboczej do potrzeb konkretnej osoby. W przeciwieństwie do wyrobów innych marek, nasze biurka umożliwiają nie tyle lekką kalibrację, co nagłą i szybką zmianę funkcji danego mebla. Co to oznacza w praktyce ?

Za pomocą intuicyjnego systemu przycisków, można podnieść blat nawet do 121 cm. W ten sposób można łatwo zmienić tryb pracy z siedzącego na stojący, bez odrywania się od swoich obowiązków. W pełni zautomatyzowany proces jest wygodny i banalnie prosty w obsłudze. Co ważne, panel sterowania umożliwia zapisanie preferowanych ustawień wysokości. To z kolei ułatwia obsługę biurka w przypadku kilku użytkowników.

Stelaż typu Normal

Biurka Fly-Desk.com są dostępne z trzema typami stelaży: Basic, Normal oraz Premium. Stelaż Normal cieszy się największą popularnością wśród klientów, ze względu na korzystną cenę i doskonałe parametry użytkowe. Stelaż Normal posiada dwa silniki, które umożliwiają dopasowanie wysokości blaty podczas pracy. Pełna automatyzacja i wysoka jakość wykonania sprawia, że podczas regulacji wysokości blat pozostaje stabilny.

Dodatkowa obecność systemu antykolizyjnego chroni obecne na biurku przedmioty przed nieoczekiwanym zderzeniem z innymi obiektami np. parapetem lub sąsiednim meblem. Praktyczne rozwiązanie dodatkowo zabezpiecza przed nieoczekiwanymi sytuacjami.

Wytrzymała przestrzeń robocza

Przestrzeń robocza w biurkach od Fly-desk.com są wykonywane przez specjalistów z marki EGGER - jednego z największych austryjackich producentów blatów użytkowych. Odpowiednia grubość oznacza wytrzymałość powierzchni i wygodę codziennego użytkowania. Blaty są wykonywane z wysokiej jakości materiałów, takich jak melaminowa płyta wiórowa, bambus, dąb czy sklejka. Co ważne, ich wielkość jest dopasowywana do oczekiwań klienta. W przypadku stelaża Normal, tworzymy blaty w zakresie od 60-80 cm głębokości i od 120-200 cm szerokości.

Fly-Desk.com oferuje możliwość stworzenia biurka z blatem dopasowanym do potrzeb użytkownika. Może być to klasyczny prostokąt, blat ergonomiczny, a także wykonany z konkretnego rodzaju materiału czy w szczególnym kolorze. Choć największą popularnością cieszą się modele czarne i białe, w ofercie znajdują się również biurka z blatem drewnianym lub drewnopodobym.

Praktyczne rozwiązania

Biurka regulowane Fly-Desk.com wyróżniają się nowoczesnością, nie tylko pod względem konstrukcyjnym. Oprócz możliwości dopasowania wysokości blatu roboczego, mogą też posiadać dodatkowe rozwiązania, ułatwiające codzienne funkcjonowanie z meblem. Jednym z nich jest gniazdo elektryczne chowane w blacie biurka z wbudowanym portem USB. Za jego pomocą można szybko podłączyć laptopa, drukarkę, a nawet telefon, bez odchodzenia od pracy.

Kolejnym udogodnieniem docenianym przez naszych klientów jest przepust na kable. Za pomocą niewielkiego rozwiązania można zadbać o większą ergonomię i porządek na stanowisku pracy. W ten sposób kable nie wystają za blatem, ale są estetycznie ukryte pod biurkiem.

Doskonałym rozwiązaniem, który ułatwia wygospodarowanie większej ilości miejsca na przestrzeni roboczej, jest też organizer kablowy umieszczony pod blatem. W tym miejscu można umieścić nie tylko przewody, ale także listwę prądową. To świetna maskownica, która zwiększa komfort pracy z większą ilością urządzeń.

Które biurko warto kupić ?

Nie da się ukryć, że potrzeby każdego pracownika są różne. Z tego powodu trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Biorąc pod uwagę szereg atutów, które wyróżniają biurka z regulacją wysokości Fly-Desk.com, warto zwrócić na nie uwagę, planując maksymalnie komfortowe warunki do pracy. Choć cena za ich zakup jest wyższa, niż dobrze znanego modelu Bekant, posiada zdecydowanie więcej udogodnień. Co więcej,wysoka jakość wykonania sprawia, że mebel będzie stanowił inwestycję na wiele lat. O taką pewność trudno w przypadku biurka od szwedzkiego producenta. Na wyroby Fly-Desk.com można otrzymać 5 lat gwarancji, co jest dodatkowym zabezpieczeniem inwestycji.

Chcesz kupić biurko, które dopasowuje się do Twoich potrzeb? Wybierz mebel z regulacją wysokości, który posiada ergonomiczny blat i wytrzymałą konstrukcję. Postaw na nowoczesne rozwiązania proponowane przez sztab doświadczonych specjalistów i pasjonatów biurowych innowacji. Tworzymy biurka dla firm i osób prywatnych.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych biurkach? Sprawdź szczegółowe informacje na temat tworzonych przez nas mebli. Możesz też skontaktować się z działem obsługi klienta. Wspólnie stworzymy dla Ciebie biurko, przy którym praca stanie się prawdziwą przyjemnością.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium