Fly-Desk.com

Jak polepszyć swoje warunki pracy w domu?

0
Lepsze warunki do pracy w domu? Czy możemy coś z tym zrobić?

Lepsze warunki do pracy w domu? Czy możemy coś z tym zrobić?

Praca w domu wymaga bardzo dobrej organizacji i narzędzi, które pozwolą na komfortowe wykonywanie obowiązków. To nie tylko komputer, ale również odpowiednie siedzisko, biurko i wiele innych elementów. Spędzając wiele godzin w pozycji siedzącej, niezwykle istotne jest, aby zachować odpowiednią pozycję, która odciąży kręgosłup. W tym celu wykorzystuje się odpowiednio dobrane meble biurowe. To możliwość zachowania prawidłowej pozycji ciała i tym samym zdrowia całego organizmu. Jak stworzyć odpowiednie warunki do pracy w domu? Podpowiadamy. 

Jak stworzyć odpowiednie warunki do pracy w domu?

Każda osoba, która pracuje w domu wie, jak ważne jest zapewnienie sobie odpowiednich warunków do pracy. Wykonywanie obowiązków w domu wiąże się z jeszcze większą odpowiedzialnością, a obecność domowników może wpływać rozpraszająco. Konieczne jest wydzielenie przestrzeni, w której można funkcjonować, tak, jak w biurze. Dzięki temu praca będzie mogła przebiegać szybko i efektywnie. Oprócz podstawowych narzędzi biurowych i mebli, które zagwarantują ergonomię, konieczna jest dobra organizacja pracy, a także samodyscyplina. Powinno się również wprowadzić harmonogram dnia, tak, aby móc jak najlepiej godzić pracę z domowymi obowiązkami. To wszystko sprawi, że praca w domu stanie się przyjemnością, a nie udręką. 

Ergonomiczne warunki pracy - dlaczego są tak istotne?

Choć można zdecydować się na pracę w domu przy zwykłym stole i na zwykłym krześle, na dłuższą metę nie zdaje to egzaminu. Wielogodzinna pozycja siedząca sprawia, że odczuwają ją praktycznie wszystkie mięśnie ciała. Zapewniając sobie ergonomiczne warunki pracy można poczuć się dużo lepiej i zminimalizować ryzyko wielu schorzeń, które często dają o sobie znać po wielu latach. Ergonomiczne warunki pracy w domu, wiążą się z odpowiednim przystosowaniem stanowiska pracy, a także dobrą organizacją. Wszystko po to, aby osoba, która spędza wiele godzin w pozycji siedzącej, odczuwała komfort i wygodę, która nie wpłynie negatywnie na jej zdrowie. Złe warunki pracy sprawiają, że pracownicy mogą być rozkojarzeni, zestresowani, zmęczeni i uskarżać się na złe samopoczucie. Najczęściej wynika to ze złego przystosowania biurek i siedzisk, a także słabego oświetlenia. Bardzo ważne jest, aby wyposażyć domowe biuro w fotel, który pozwoli na stabilne podparcie ciała. Dodatkowo warto jest korzystać z biurek z regulowaną wysokością, dzięki czemu możliwe będzie swobodne korzystanie z komputera. Monitor na biurku powinien być ustawiony około 50-70 cm od twarzy, a jego krawędź górna powinna znajdować się poniżej linii wzroku. Pamiętajmy o odpowiednim rozmieszczeniu urządzeń i akcesoriów na biurku, tak, aby znajdowały się w zasięgu ręki. To wszystko znacznie wpływa na polepszenie ergonomii stanowiska pracy, dzięki temu pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa i wygody pracy.

Biurko z regulacją wysokości - dlaczego warto się na nie zdecydować?

W ostatnich latach sporo mówi się o zapewnieniu ergonomicznych warunków w pracy biurowej. W związku z tym coraz więcej osób stawia na biurka regulowane, które pozwalają na dopasowanie ich do potrzeb osób z nich korzystających. Wybierając takie biurko do pracy w domu można mieć pewność, że korzystanie z niego będzie nadzwyczaj komfortowe. Co istotne, biurko z regulacją wysokości pozwala na przyjęcie odpowiedniej dla siebie pozycji, zarówno siedzącej, jak i stojącej. Funkcją biurka regulowanego jest dostosowanie do wzrostu i pozycji. Dzięki temu możliwe jest przyjęcie odpowiedniej pozycji, w której monitor znajduje się na wysokości oczu, a ręce mogą być ułożone swobodnie. To wszystko umożliwia przyjęcie zdrowej pozycji, a także odciąża kręgosłup. Dzięki temu praca jest w pełni komfortowa, zdrowa i bezpieczna. W tak urządzonym miejscu pracować może każdy, gdyż biurko pozwala na dostosowanie go do każdego wzrostu. Niezwykle istotna jest możliwość pracy zmiennej, raz w pozycji siedzącej, raz w pozycji stojącej. To ogromne odciążenie dla kręgosłupa, który nie lubi stałej pozycji przez wiele godzin. Wybierając biurko regulowane można mieć pewność bezpiecznej i wygodnej pracy. 

Stołek balansujący - idealne siedzisko do pracy

Oprócz biurka z regulacją wysokości ogromne znaczenie ma dobór siedziska. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się stołki balansujące, które są w pełni funkcjonalne i bezpieczne w stosowaniu. Pozwalają na uzyskanie dobrego samopoczucia, a także zwiększają efektywność pracy. Oczywiście każdy może zdecydować się na fotel ergonomiczny, jednak stołki balansujące polecane są nawet przez fizjoterapeutów, którzy często spotykają się z pacjentami cierpiącymi na schorzenia kręgosłupa w związku z pracą biurową. Stołki balansujące wymuszają przyjmowanie pozycji aktywnej, która wpływa pozytywnie na zdrowie. Pomimo iż stołki te nie posiadają oparcia są wygodne i cieszą się niegasnącą popularnością. Zapobiegają przyjmowaniu nieprawidłowej pozycji ciała, a także pobudzają krążenie krwi, ze względu na możliwość regulowania wysokości. Przez wzgląd na brak oparcia i specyficzną budowę stołka, użytkownik zmuszany jest do ruchu, dzięki temu utrzymuje odpowiednią pozycję ciała. Takie stołki pozytywnie oddziałują na figurę, wspomagając spalanie tkanki tłuszczowej. Siedzisko to jest w stanie dostosowywać się do ruchów całego ciała, dzięki temu trenuje mięśnie, a także wspomaga krążenie krwi. To wszystko pozytywnie oddziałuje na zdrowie. Stołek balansujący umożliwia regulowanie siedziska i przystosowywanie go do własnych potrzeb i wymagań. Świetnie redukuje napięcie mięśni pleców, dlatego osoby korzystając z tej formy siedziska, dużo rzadziej uskarżają się na dolegliwości ze strony kręgosłupa. Należy wiedzieć, że ze stołków balansujących korzysta coraz większa liczba osób. Są wykorzystywane w pracach biurowych, a także w pracy kosmetyczek, fryzjerów, krawcowych i kasjerów. 

Mata antyzmęczeniowa - czy może okazać się pomocna?

Praca przy biurku, mimo iż nie jest fizyczna, wiąże się z odczuwaniem ogromnego zmęczenia. Może ono pojawić się nawet w sytuacji odpowiednio dobranych mebli biurowych. W takim wypadku świetną opcją jest mata antyzmęczeniowa. Przeznaczona jest dla osób, które chętnie pracują na stojąco. To właśnie ona pozwala nauczyć ciało prawidłowej pozycji przy biurku i gwarantuje pełen komfort. To innowacyjne rozwiązanie, które przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim zmniejsza zmęczenie nóg i ich ból, a także stymuluje mikrokrążenie. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu jest w pełni bezpieczna. Posiada również antypoślizgową powierzchnię. Wysokiej jakości guma, sprawia, że mata nie przesuwa się i jest łatwa do utrzymania w czystości. To rozwiązanie coraz częściej wykorzystywane jest w wielu biurach. Ogromna funkcjonalność i zalety maty antyzmęczeniowej sprawiają, że wiele osób przekonuje się do pracy na stojąco. Niesie ona za sobą ogrom korzyści dla całego organizmu. 

Co jeszcze dla lepszych warunków pracy w domu?

Stworzenie odpowiednich warunków do pracy w domu może być ogromnym wyzwaniem dla wielu osób. Ogromnym wsparciem może być nie tylko odpowiednie biurko czy fotel, ale również uchwyt PC do komputera. To idealny produkt do biurek z regulowaną wysokością. Dzięki temu nie trzeba martwić się o niewystarczającą długość kabli komputera stacjonarnego, w trakcie podnoszenia biurka. Kiedy unosimy biurko, uchwyt pozwala na bezpieczne unoszenia komputera. To innowacyjne i nowoczesne rozwiązanie, które wspomaga lepsze ułożenie kabli, zapobiegając ich plątaniu się. Co istotne, takie uchwyty są uzupełnione pianką, która skutecznie chroni obudowę komputera przed zadrapaniami czy uszkodzeniami. Takie uchwyty to popularne rozwiązanie ze względu na ogromną praktyczność i uniwersalność. W pracy biurowej w domu przydatny może okazać się także organizer na kable. Montowany jest pod blatem, który świetnie maskuje wszystkie kable i listwy prądowe. Dzięki niemu możliwe jest uniknięcie bałaganu, który często tworzy cała masa różnorodnych kabli pod biurkiem. 

 

Jak ułatwić sobie pracę w domu?

Praca w domu to ogrom zalet i wad. Niezwykle istotna jest dobra organizacja procesów pracy. Aby móc rano przystąpić do wykonywania obowiązków, warto po skończonej pracy, każdego dnia uporządkować miejsce. Jak wiadomo, bałagan utrudnia pracę i wpływa rozpraszająco oraz demotywująco. Dlatego po zakończeniu pracy, należy posprzątać biurko i przestrzeń wokół niego. Pamiętajmy, że ogromne znaczenie dla przebiegu pracy ma jakość powietrza. Należy dbać o częste wietrzenie lub zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza. Podczas prac w domu powinno się unikać spoglądania na telefon, TV czy słuchania radia. Pamiętajmy, że nie samą pracą człowiek żyje i choćbyśmy mieli nadmiar obowiązków, należy robić sobie krótkie przerwy i zadbać o zbilansowane posiłki. To wszystko pozwoli na odprężenie, a także zwiększenie efektywności pracy. Nadmiar obowiązków lub obecność rozpraszaczy mogą demotywować i zniechęcać. Kiedy w domu przebywają inne osoby, należy zadbać o zamknięte pomieszczenie i unikać kontaktu. Prowadzenie rozmów może znaczenie rozleniwiać, przez co wykonywanie obowiązków może znaczenie się przedłużać. Tworząc harmonogram, warto się go trzymać i nie pozwalać na odstępstwa. Dzięki temu możliwe będzie szybsze wywiązywanie się z obowiązków. 

Nie samą pracą człowiek żyje - aktywność fizyczna

Praca siedząca może okazać się naprawdę dotkliwa. Wiele osób często uskarża się na bóle kręgosłupa, szczególnie w odcinku lędźwiowym. Mając stołek balansujący, można pozwolić sobie na ruch, jednak warto co jakiś czas wstać i wykonać kilka ćwiczeń rozciągających. Po zakończonej pracy, powinno się stawiać na spacery czy inną aktywność fizyczną. Ruch to zdrowie, dlatego warto się tego trzymać. Pamiętajmy, że tylko odpowiednio dobrane meble do biura mogą chronić przed bólem i zmęczeniem, który wpływa na pracę i jej efektywność. Ergonomia pracy jest szalenie ważna, dlatego powstają coraz to nowsze narzędzia, które zapewniają zdrowie osobom świadczącym pracę w pozycji siedzącej.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium