Fly-Desk.com

Na co zwrócić uwagę wybierając krzesło dziecięce?

0
Krzesło ergonomiczne - najlepsza inwestycja w przyszłość Twojego dziecka!

Wybór właściwego krzesła dla dzieci w wieku szkolnym to jedna z ważniejszych decyzji, jaką należy podjąć przy urządzaniu pokoju dla swojej pociechy. Odpowiednio dobrany fotel przede wszystkim powinien być wyjątkowo wygodny, dzięki czemu pomoże utrzymać poprawną postawę ciała w pozycji siedzącej. Szukając najlepszego siedziska nie sposób nie zwrócić uwagi na krzesła ergonomiczne dla dzieci. Tego typu modele są bowiem niezwykle komfortowe i efektywnie wspierają zdrowy rozwój dziecka. Ponadto wyposażone zostały w specjalny system regulacji wysokości krzesła, co okaże się bardzo istotne w przypadku wciąż rosnących uczniów. Czym dokładnie są fotele ergonomiczne dla dzieci i dlaczego, warto w nie zainwestować?


Dziecięce krzesło ergonomiczne a kwestie zdrowotne

Prawidłowa postawa dziecka kształtuje się już od najmłodszych lat. W końcu kręgosłup każdego człowieka wygięty jest w naturalną literę S, która stopniowo formuje się począwszy od etapu raczkowania, poprzez naukę siadania, aż do czasów szkolnych. To właśnie te krzywizny umożliwiają nam poprawne funkcjonowanie i wykonywanie codziennych czynności bez znacznego obciążenia całych pleców. Wysokiej jakości dziecięce krzesło musi więc być właściwie wyprofilowane, aby umożliwiać uczniowi odrabianie prac domowych czy korzystanie z komputera. Warto zauważyć, że maluchy wchodzące w etap wczesnoszkolny nie zdają sobie jeszcze sprawy z tego, w jaki sposób należy utrzymywać poprawną postawę ciała. Często garbią się bądź pochylają nad książkami, co doprowadza do rozwoju bolesnych zwyrodnień kręgosłupa. Ponadto nie mają jeszcze wystarczająco silnych mięśni grzbietu i brzucha, które ułatwiłyby im prawidłowe siedzenie przez wiele godzin w tej samej pozycji. 

Na szczęście da się temu jednak odpowiednio wcześnie zaradzić wybierając krzesło ergonomiczne dla dzieci. Konstrukcja takich modeli jest precyzyjnie wyprofilowana i pozwala w całkowicie naturalny sposób ograniczyć niezdrowe nawyki oraz przyzwyczaić dziecko do nabierania właściwej postawy siedzącej. Solidne siedzisko wraz z oparciem skutecznie podpierają plecy na całej długości kręgosłupa, dzięki czemu maluchom jest bardzo wygodnie. Fotel ergonomiczny dla dzieci to najlepsze rozwiązanie wspierające prozdrowotną profilaktykę rozwoju młodego ucznia. 


Krzesło ergonomiczne dla dzieci - czyli jakie?

Fotele ergonomiczne dla dzieci to najwyższej jakości siedziska, które muszą spełniać kilka istotnych warunków. Przede wszystkim powinny posiadać unijny atest CE poświadczający, że dany produkt przestrzega wszelkich norm bezpieczeństwa, przez co nadaje się do użytkowania przez najmłodszych. Ważną cechą jest również możliwość dostosowania konstrukcji do aktualnego wieku, wzrostu i wagi dziecka. Takie rozwiązanie nie tylko okaże się bardzo wygodne, ale również pozwala sporo zaoszczędzić na konieczności ciągłej wymiany fotela na nowszy model. Nie można zapominać, że krzesła ergonomiczne doskonale odciążają kręgosłup, a także zapobiegają przemęczaniu się rąk, zwłaszcza przy długim odrabianiu prac domowych przy biurku dziecięcym. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje też kwestia wizualna tego typu modeli. Fotele ergonomiczne wyróżniają się bardzo atrakcyjnym wyglądem i są dostępne w bogatej palecie kolorystycznej, dzięki czemu można je odpowiednio dopasować do indywidualnego gustu dziecka i wystroju wnętrza danego pokoju. Razem z biurkiem dziecięcym z elektryczną regulacją wysokości stanowią idealny zestaw dla każdego rozwijającego się ucznia.


Zdrowy fotel ergonomiczny dla dziecka - dlaczego warto?

Nowoczesne fotele ergonomiczne dla dziecka posiadają wiele przydatnych funkcji, które umożliwiają komfortową naukę przy biurku przez naprawdę wiele godzin. Dlaczego warto zainwestować właśnie w takie modele? Oto kilka podstawowych zalet krzeseł ergonomicznych:

  • posiadają anatomiczne wyprofilowane siedzisko i oparcie, dzięki czemu wspierają poprawną postawę siedzącą;
  • wyposażone są w specjalne mechanizmy pozwalające na dopasowanie całej konstrukcji do aktualnej sylwetki dziecka;
  • efektywnie profilują fałd na wysokości odcinka lędźwiowego, odpowiadającego za utrzymanie prawidłowej lordozy kręgosłupa;
  • cechują się ergonomiczną konstrukcją, przez co są wynikiem pracy specjalistów z różnych dziedzin: fizjoterapeutów, inżynierów, projektantów czy lekarzy medycyny;
  • posiadają solidne podparcie dla ciała i stabilne siedzisko;
  • stworzone są wyłącznie z najwyższej jakości materiałów, które mają znaczący wpływ na wygodę dziecka;

Ergonomiczne krzesła dla dzieci spełniają więc wszelkie zasady bezpieczeństwa, skutecznie wspierają prawidłową postawę, a także są niezwykle komfortowe w użytkowaniu. 


Jak wybrać odpowiednie krzesło ergonomiczne dla dziecka?

Poszukując właściwego krzesła ergonomicznego dla dziecka należy skupić się głównie na aspektach technicznych danego modelu. Mimo, iż wygląd też jest ważny to jednak nie będzie miał przecież żadnego wpływu na kształtowanie prawidłowej postawy młodego człowieka. Odpowiednie modele foteli wyposażone są w system regulacji wysokości, którą można dopasowywać do wzrostu dziecka. Koniecznie trzeba również zwrócić szczególną uwagę na głębokość samego siedziska, które umożliwi naszej pociesze wygodne opieranie się o krzesło. Najlepiej, aby wybrany model krzesła posiadał także podłokietniki, pomagające utrzymać poprawną pozycję przy biurku. Bardzo ważne jest również właściwe ustawienia kąta pomiędzy ramieniem a przedramieniem. Oparcia w prawidłowo dobranych fotelach powinny kończyć się powyżej łopatek, co skutecznie odciąży kręgosłup. Solidnie osadzona i stabilna podstawa ma bowiem duży wpływ na komfort siedzenia i wygodę dziecka podczas odrabiania lekcji czy korzystania z komputera. Z kolei pomiędzy krawędzią siedziska, a zgięciem kolan musi pozostawać niewielka przestrzeń, która zapobiegnie nieprzyjemnemu uwieraniu pod kolanami. 


W jaki sposób dopasować krzesło ergonomiczne do dziecka?

Aby krzesło ergonomicznie efektywnie spełniało swoją rolę to musi być odpowiednio dopasowane do aktualnego wzrostu i sylwetki malucha. Przy właściwej postawie dziecko powinno mieć obie stopy położone na płasko na podłodze. Ważne, żeby kolana pozostawały zgięte dokładnie pod kątem 90 stopni oraz znajdowały się nie wyżej, niż biodra. Zarówno plecy, jak i łokcie przez cały czas muszą być wyprostowane. Jeśli fotel ergonomiczny umożliwia dziecku przyjęcie takiej postawy to oznacza, że dany model został prawidłowo dobrany. Dzięki funkcji regulowanej wysokości można na bieżąco ustawiać wysokość mebla w zależności od aktualnych potrzeb rosnącego malucha. 


Krzesło obrotowe dla najmłodszych

Krzesło obrotowe jest najczęściej wybieranym modelem foteli dla dzieci. Takie siedziska posiadają bowiem charakterystyczną konstrukcję wspartą na kółkach i krzyżaku, która zapewnia niezwykły komfort użytkowania. Doskonale podpierają więc kręgosłup na całej długości, przez co umożliwiają naturalne kształtowanie się pozycji na wzór litery S. Oczywiście nie można też zapominać, że fotele obrotowe przede wszystkim są wyjątkowo wygodne. Spędzanie wielu godzin przy biurku dla każdego dziecka jest bardzo męczące i często wzbudza w nich niechęć. Wysokiej jakości modele są jednak na tyle komfortowe, że skutecznie zapobiegają ciągłemu wierceniu malucha, dzięki czemu czas przeznaczony na odrabianie lekcji nie staje się kilkugodzinną udręką. 

Krzesła obrotowe dla dzieci posiadają również wyprofilowane oparcie, wygodne siedzisko i stabilną podstawę. Tego typu konstrukcja w dużym stopniu odpowiada za poprawne podpieranie pleców, a także właściwe usztywnienie w odcinku krzyżowo-lędźwiowym oraz szyjnym. U dziecka od najmłodszych lat kształtuje się więc nawyk przyjmowania właściwej postawy, co znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia dolegliwości ze strony kręgosłupa w przyszłości.


Fotel z regulacją wysokości - dlaczego ta funkcja jest tak ważna?

System regulacji wysokości to jedna z najbardziej charakterystycznych cech krzeseł ergonomicznych. To właśnie ta funkcja ma kluczowe znaczenie dla utrzymania prawidłowej pozycji dziecka przy biurku. Nie zawsze bowiem wygodny fotel oznacza, że maluch automatycznie przyjmuje właściwą postawę. Najistotniejsze okaże się odpowiednie dopasowanie do aktualnego wzrostu i wagi pociechy. Niestety, ale wielu rodziców chcąc w pewnym stopniu zaoszczędzić na ciągłej wymianie foteli dla swojego malucha, często decyduje się na zakup modelu rozmiarowo na wyrost. Takie rozwiązanie nie tylko jest dla dziecka bardzo niewygodne, ale również negatywnie oddziałuje na kształtowanie się odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Fotele z zaawansowaną regulacją wysokości efektywnie adaptują się jednak wraz z rozwojem początkującego ucznia. Dziecko ma więc możliwość samodzielnego ustawienia wysokości siedziska, a także kąta wychylenia oparcia, co ma duży wpływ na komfort malucha podczas odrabiania lekcji. 


Wygoda nie tylko dla najmłodszych

Ergonomiczny fotel to również niezwykle wygodna opcja dla rodziców. Z punktu widzenia osób dorosłych istotna okaże się bowiem duża mobilność wybranego modelu. Dzieci na etapie wczesnoszkolnym są bardzo ruchliwe, lubią często zmieniać otoczenie i nie chcą przez dłuższy czas przebywać w tym samym miejscu. Krzesła obrotowe do biurka da się jednak sprawnie przenieść do innego pomieszczenia, a nawet budynku. Dzięki temu, wybrany model dziecięcy może jednocześnie spełniać kilka funkcji - począwszy od roli fotelu do nauki, poprzez siedzisko do zabawy czy krzesło do korzystania z komputera. Warto też zauważyć, że ergonomiczny fotel z kółkami okaże się niezwykle praktyczny w codziennym użytkowaniu, chociażby przy myciu posadzki czy czyszczeniu dywanów. Ponadto zapobiegnie powstawaniu nieestetycznych rys na podłodze bądź wykładzinie. Szukając najlepszego krzesła dla dzieci koniecznie należy więc pamiętać, aby dany produkt nie tylko skutecznie służył dziecku, ale także ułatwiał codzienność jego rodzicom.


Krzesło ergonomiczne dla dzieci - funkcjonalność i atrakcyjny design

Fotele ergonomiczne dla dzieci mają za zadanie kreować poprawną pozycję podczas siedzenia. Mimo, iż z pozoru mogłoby się wydawać, że takie prozdrowotne meble cechują się nudnym, stonowanym wyglądem to jednak rzeczywistość ma niewiele wspólnego ze stereotypami. Nowoczesne krzesła wyróżniają się bardzo atrakcyjnym designem, który bez problemu można dopasować do wystroju dziecięcego pokoju. Kolorowa tapicerka nie tylko prezentuje się wyjątkowo ładnie, ale też zachęca najmłodszych do częstszego korzystania z fotela. Nie można również zapominać, że modele ergonomiczne charakteryzują się najwyższą jakością, przez co są odporne na ścieranie oraz łatwe w utrzymaniu czystości. Stanowią więc doskonałą inwestycję z wieloletnią gwarancją przydatności.


Fotel ergonomiczny - zadbaj o przyszłość swojego dziecka

Nasza oferta obejmuje wysokiej jakości fotele ergonomiczne przeznaczone dla dzieci w każdym wieku. Wszystkie modele wykonane są wyłącznie z solidnych materiałów, które zapewniają długą żywotność mebla. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że właściwie dobrane krzesło musi być odpowiednio dopasowane do sylwetki dziecka. Na Fly-Desk.com udostępniamy więc tylko fotele z zaawansowaną możliwością łatwej regulacji. Nasze produkty zostały też wyposażone w szereg przydatnych rozwiązań, które w dużym stopniu wpływają na komfort dziecka. Wyróżniają się ergonomicznym kształtem oraz anatomicznie wyprofilowanym oparciem, ułatwiającym przyjmowanie poprawnej postawy. Ponadto posiadają wygodne podłokietniki i zagłówki sprzyjające długiemu siedzeniu. Zadbaliśmy również o to, aby proponowane fotele dla dzieci miały doskonale wyprofilowane fałdy, wspierające utrzymanie wygodnej postawy w trakcie nauki bądź zabawy.

Ergonomiczne krzesła dedykowane są wszystkim uczniom bez względu na to, czy do tej pory borykały się z wadami postawy. Odpowiednio zaprojektowany fotel to jednorazowy wydatek, który z powodzeniem będzie służył przez wiele lat. Nie czekaj więc dłużej i już teraz zadbaj o zdrowie swojego dorastającego dziecka, zapewniając mu jak najlepsze warunki do dalszego rozwoju! Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium