Fly-Desk.com

Kontenerek biurowy czy warto zainwestować ?

0
Test

Biurko to absolutna podstawa udanej pracy — jest tak niezależnie od tego, czy pracujemy w siedzibie firmy, czy też wykonujemy swoje obowiązki w ramach home office. W związku z tym wybór odpowiedniego biurka to niezwykle istotna kwestia. Z drugiej jednak strony musimy mieć na uwadze, że ważną rolę odgrywają także takie czasem niedoceniane, ale w gruncie rzeczy bardzo funkcjonalne dodatki jak na przykład kontenerek pod biurko. Dlaczego jest to takie ważne i do czego służy kontenerek? Jeżeli chcesz poznać odpowiedź na to oraz wiele innych pytań, koniecznie zapoznaj się z przygotowanym przez nas tekstem. Z pewnością dostaniesz dzięki temu solidną dawkę wiedzy. Miłej lektury!

Dlaczego kontenerek biurkowy jest niezbędny podczas codziennej pracy?

Aby możliwa była efektywna nauka lub praca w biurze, konieczne jest odpowiednie wyposażenie. Oprócz takich "standardowych" rozwiązań, jak na przykład biurko, fotel obrotowy czy regał na dokumenty, niezbędne są również dodatkowe elementy, w tym na przykład kontenerek do biurka.

Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Poniżej znajdziesz przykładowe argumenty przemawiające za zakupem kontenerka:

 • Kontenerek to sposób na wszechobecny chaos, czyli typowy problem w pracy biurowej,

 • Kontenerek pod biurko — sposób na oszczędność czasu?

 • Kontenerek pod biurko, czyli rozwiązanie, które nie zajmuje wiele miejsca,

 • Kontenerek pod biurko — element wystroju wnętrz?

 • Kontenerek biurkowy — dobry sposób na efektywną naukę,

 • Kontenerek pod biurko, czyli mobilny element wyposażenia wnętrz,

 • Kontenerek biurkowy to miejsce do... siedzenia,

 • Kontenerek, czyli ochrona przed zniszczeniem dokumentów.

Wszechobecny chaos, czyli typowy problem w pracy biurowej

Zazwyczaj praca biurowa to szereg różnorodnych wyzwań każdego dnia. Z jednej strony taka specyfika pracy może być zaletą — możemy dzięki temu liczyć na brak monotonii. Z drugiej jednak strony niezwykle łatwo wówczas o nadmiar obowiązków. Jeśli każdego dnia pojawiają się nowe problemy do rozwiązania, może rodzić poważne problemy z odpowiednim zarządzaniem własnym miejscem pracy. Tymczasem, dobrze zorganizowane stanowisko robocze to podstawa dobrze wykonanej pracy.

Wydaje się, że jednym z najczęściej popełnianych błędów, jeśli chodzi o utrzymywanie porządku w miejscu pracy, jest notoryczne zostawianie dokumentów na biurku. O ile jest to jeden lub kilka formularzy, nie rodzi to żadnego problemu. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku, gdy każdego kolejnego dnia na blacie biurka lądują coraz to nowe dokumenty. Jeśli taka sytuacja będzie się przedłużać, jest niemal pewne, że doprowadzi to do trudnego w opanowaniu nieporządku.

Jak można łatwo się domyślić, taka sytuacja w prosty sposób przekłada się na dezorganizację w miejscu pracy. O ile w przypadku pojedynczego miejsca pracy firma nie powinna ponosić znaczących kosztów, to jeżeli podobny bałagan będzie obecny także na innych stanowiskach, może to poważnie osłabić efektywność działania działu, a w skrajnych przypadkach nawet całego przedsiębiorstwa.

Kontenerek pod biurko — sposób na oszczędność czasu?

Kontenerek pod biurko to pozornie niewielki mebel, który może jednak w rzeczywistości pomieścić wiele drobnych akcesoriów. Oto przykładowe przedmioty, które mogą się tam znaleźć:

 • taśma klejąca,

 • nożyczki,

 • spinacze,

 • zszywki,

 • długopisy,

 • ołówki,

 • notatniki,

 • koperty (choć może się to wydawać zaskakujące, to w rzeczywistości w 2022 roku wciąż wykorzystuje się papierowe koperty w celu wysyłki faktur czy listów),

oraz wiele innych. Dzięki temu pracownik jest w stanie przechowywać w jednym miejscu wszystkie niezbędne akcesoria, które mogą okazać się przydatne podczas wykonywania codziennych obowiązków. Choć czasem wydaje się inaczej, to w rzeczywistości jest to niezwykle istotne. Odpada wówczas konieczność gorączkowego poszukiwania drobnych, ale potrzebnych akcesoriów. Nie trzeba wówczas chodzić do recepcji czy działu zaopatrzenia — jeśli będziesz przechowywał wszystkie ważne przedmioty w jednym dobrze dostępnym miejscu, nie musisz obawiać się, że stracisz cenny czas na poszukiwanie drobiazgów.

Kontenerek pod biurko, czyli rozwiązanie, które nie zajmuje wiele miejsca

Kontenerek biurowy to rozwiązanie, które od lat cieszy się popularnością między innymi z uwagi na poręczne rozmiary. Nie musisz obawiać się, że poprzez zakup tego elementu wyposażenia ograniczysz sobie możliwość poruszania się po swoim stanowisku roboczym. Wręcz przeciwnie: kontenerki zazwyczaj nie zajmują wiele miejsca. Nic nie stoi na przeszkodzie, by umieścić ten mebel pod biurkiem lub obok niego. Nawet jeżeli to zrobisz, będziesz mógł z powodzeniem wyciągnąć nogi podczas codziennej pracy. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, możesz umieścić kontenerek pod parapetem, w rogu pomieszczenia itp. Możliwości w tym zakresie są naprawdę szerokie, a poręczny charakter tego biurka to czynnik sprawiający, że nawet niewielki gabinet może zapewniać Ci swobodę działania.

To jeszcze nie wszystko. Niewielkie rozmiary to czynnik, który sprawia, że opisywany mebel sprawdzi się przede wszystkim w małych lokalach biurowych oraz domowych gabinetach do pracy w trybie home office. Poręczny kontenerek pod biurko, który dodatkowo jest mobilny dzięki zamontowanym kółkom, to świetne rozwiązanie do małych pomieszczeń. Zapraszasz współpracownika do biurka? Jeśli tak, to nic nie stoi na przeszkodzie, by na kilkanaście minut przesunąć kontenerek pod ścianę. I odwrotnie — jeżeli chcesz pod ścianą rozmieścić na przykład niszczarkę czy urządzenie wielofunkcyjne, możesz z powrotem przestawić mebel.

Kontenerek pod biurko — element wystroju wnętrz?

Kolejną z zalet opisywanego rozwiązania jest fakt, że dostępne na rynku kontenerki występują w różnych rozmiarach, wersjach kolorystycznych oraz wzorach. Taki stan rzeczy to kolejna z zalet. Oznacza on, że znalezienie takiego wyposażenia, które odpowiednio wkomponuje się w wystrój wnętrz, nie powinno sprawić większego problemu. Jest tak niezależnie od tego, czy w danym pomieszczeniu panuje tradycyjny design wnętrz (meble w różnych odcieniach brązu), czy też mowa jest o nowoczesnym stylu, w którym dominują chłodne i stonowane barwy oraz minimalistyczne podejście.

Kontenerek biurkowy — dobry sposób na efektywną naukę

Opisywany element wyposażenia jest kojarzony przede wszystkim jako mebel wykorzystywany przez pracowników umysłowych. Jest to ważny, ale nie jedyny możliwy sposób wykorzystania kontenerka. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, by móc wykorzystywać kontenerek także podczas nauki. Dodatkowy mebel to dobre rozwiązanie, które pomoże w uporządkowaniu notatek przed zbliżającą się maturą czy sesją akademicką na uczelni. Ponieważ kontenerki są wyposażone w kilka oddzielnych szuflad, rozdzielenie notatek dla poszczególnych przedmiotów i egzaminów nie powinno być wymagającym przedsięwzięciem.

Kontenerek pod biurko, czyli mobilny element wyposażenia biura firmowego lub domowego

Ciekawym rozwiązaniem, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem w nowoczesnych biurach, są kontenerki na kółkach. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie wydaje się być bardzo prosta: takie rozwiązanie to przede wszystkim mobilność.

Koła pozwalają na wygodne przemieszczanie mebla pomiędzy różnymi stanowiskami, a nawet pomieszczeniami biurowymi. Łatwość przemieszczania wynika nie tylko z zamontowanych kół, lecz także z powodu lekkości i niewielkich rozmiarów kontenerków. Taki stan rzeczy sprawia, że omawiane rozwiązanie może okazać się przydatne na przykład w salach konferencyjnych. Jeśli nie chcesz przenosić zbyt wielu dokumentów biurowych, możesz po prostu zebrać wszystko na jednym meblu. Jest to bardzo wygodne, prawda?

Mobilność to zaleta, która sprawia, że możliwe jest wykorzystanie kontenerka także w domu. Można w takim wypadku zdecydować się na użycie kontenerka także w charakterze stolika nocnego, na którym postawimy lampkę oraz położymy książkę czytaną przed snem. Z tego powodu z opisywanego rozwiązania powinny być zadowolone przede wszystkim osoby wykonujące swoje obowiązki w ramach trybu home office.

Fakt, że kontenery biurkowe są w ostatnich latach coraz częściej wyposażone w kółka, oznacza jeszcze jedną istotną zaletę. Trzeba pamiętać, że tradycyjne nóżki mogą przyczynić się do zarysowania podłogi — usunięcie defektów w przyszłości może niestety okazać się drogim przedsięwzięciem.

Ten mebel, o ile jest odpowiednio użyty, może stanowić umiejętne połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Bezpieczeństwo także jest ważne

Kontenerek na biurko to rozwiązanie, które znacząco pomaga w przechowywaniu dokumentów. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że obecnie na rynku dostępne są także wersje z szufladami zamykanymi na klucz. Co to oznacza? Możliwość zamykania szuflad z użyciem klucza to kolejna korzyść w biurze. Dzięki temu możliwe jest schowanie dokumentów zawierających wrażliwe informacje. Rozumie się przez to na przykład dane osobowe, finansowe (wyniki księgowe itp.) czy tajemnice handlowe. Zamykane szuflady to skuteczna ochrona przed dostępem do danych ze strony nieupoważnionych osób.

Kontenerek biurkowy to miejsce do... siedzenia?

Dość zaskakującym sposobem zastosowania kontenerka jest wykorzystanie go jako... siedzisko. Jest to możliwe szczególnie w przypadku tych mebli, których blat został wyposażony w miękką, tapicerowaną powierzchnię. Jednak nawet w sytuacji, gdy mebel ten nie został wyposażony w miękką powierzchnię, nie powinno być to przeszkodą — można przecież usiąść także na twardym, drewnianym blacie. Oczywiście, trzeba mieć wówczas na uwadze zalecenia producenta odnośnie maksymalnego dopuszczalnego obciążenia.

Kontenerek, czyli skuteczna ochrona przed zniszczeniem dokumentów

Możliwość przechowania dokumentów w zamkniętym kontenerku to także skuteczny sposób na ich ochronę np. przed zalaniem. Jeżeli regularnie pijesz kawę, herbatę czy wodę podczas codziennej pracy, znacznie wzrasta ryzyko, że przez nieuwagę strącisz kubek z płynem, co spowoduje zalanie ważnej dokumentacji. Jeśli jednak schowasz dokumenty do kontenerka, nie musisz się tego obawiać. Wystarczy przetrzeć ściereczką blat... i po problemie.

Z czym można połączyć kontenerek biurkowy?

Nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć kontenerek właściwie z każdym rodzajem biurka, w tym na przykład z takimi wariantami jak:

 • b. narożne,

 • b. standardowe,

 • b. z regałem.

To jeszcze nie wszystko: w ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się biurko regulowane elektrycznie. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie; elektryczne biurko z regulacją wysokości daje szerokie możliwości w zakresie dostosowywania wysokości blatu do potrzeb osoby pracującej. Dzięki elektrycznej regulacji można w krótkim czasie zmodyfikować ustawienie blatu z uwzględnieniem osób o różnym wzroście, a jeśli zajdzie taka potrzeba — nawet do pracy na stojąco. Kontenerek może stanowić cenne uzupełnienie do takiego biurka, a jego niewielkie rozmiary i poręczny charakter pozwolą na sprawne poruszanie się po miejscu pracy.

Podsumowanie

Kontenerek pod biurko to rozwiązanie, które wciąż jest czasem niedoceniane przez uczniów czy osoby zajmujące się pracą umysłową. Tymczasem, rzeczywistość wygląda nieco inaczej. Taki mebel może być cenną pomocą podczas codziennej pracy. Masz wiele dokumentów, które chcesz rozdzielić? Potrzebujesz przechować ważne dokumenty w sposób, który ochroni je przed dostępem ze strony nieupoważnionych osób? Chcesz jednocześnie, by pojemnik na dokumenty był mobilny, dzięki czemu przetransportowanie go do innego stanowiska lub pomieszczenia nie sprawi problemu? Jeżeli tak, to kontenerek biurkowy stanowi niemal idealne rozwiązanie, które spełni Twoje potrzeby.

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że dobrze dobrany kontenerek biurkowy stanowi w długiej perspektywie inwestycję w rozwój pracowników. Taki stan rzeczy wynika stąd, że mebel ten znacząco poprawia niezwykle ważny aspekt podczas wykonywania pracy — ergonomię. Pracownik, który wykonuje powierzone obowiązki, nie zaprzątając sobie głowy opanowywaniem chaosu na biurku czy poszukiwaniem nożyczek itp., może działać bardziej efektywnie, skupiając się na danym zadaniu do wykonania.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium