Fly-Desk.com

Jakie biurko komputerowe do pracy? regulowane , ergonomiczne ?

Jakie biurko komputerowe do pracy? regulowane , ergonomiczne ?

Jakie biurko do pracy? - biurko do pracy na stojąco

Najważniejszą rzeczą przy wyborze biurka jest określenie użytkowania. Czy korzystamy ze swojego biurka tylko przez godzinę, bo pracujemy w terenie, czy nasza praca polega głównie na siedzeniu przy biurku. Warto zacząć od kilku ważnych aspektów, a mianowicie:

  • Ilość osób korzystających z biurka

Jeśli myślimy o zakupie biurka do domu, to warto się zastanowić, czy tylko my będziemy korzystać z niego, czy cała rodzina? Przy tego typu rozwiązaniach warto zdecydować się na biurko z regulacją wysokości blatu. Co ważne, można również wybrać biurko z elektryczną regulacją wysokości oraz pamięcią wysokości blatu! Jest to świetne rozwiązanie, jeśli z biurka korzysta kilka osób.

Podobna sytuacja może wystąpić w biurze/ pracy, kiedy musimy dzielić swoje biurko z inną osobą. W takiej sytuacji każdy może zapisać swoją wysokość blatu i pracować w komfortowej pozycji.

  • Wielkość pomieszczenia

Nie zawsze dysponujemy dużą przestrzenią do pracy, dlatego zanim wybierzemy biurko, które się nam podoba, zmierzmy dostępną przestrzeń na biurko. Na rynku mamy teraz dostępne stelaże z elektryczną regulacją wysokości, które rozsuwamy do swojego rozmiaru blatu. Jest to świetne rozwiązanie przy nietypowej wielkości blatu. Jeśli pozwala nam na to miejsce, zdecydujmy się na głębszy blat, ponieważ zachowujemy wtedy większą odległość od monitora. Fajnie sprawdzają się również blaty wcięte, które świetnie wyglądają ale najważniejsze, podwyższają komfort siedzenia przy biurku.

  • Potrzeby, kryteria użytkownika

Każdy z nas ma inne oczekiwania jeśli chodzi o wybór biurka. Dla jednej osoby najważniejszy będzie wygląd blatu, dla drugiej możliwość regulacji wysokości biurka, a jeszcze dla kogoś innego wbudowana ładowarka indukcyjna w blacie. Dlatego właśnie warto zastanowić się nad najistotniejszymi aspektami, po to, aby wybrać biurko swoich marzeń!

Warto również zwrócić uwagę na akcesoria jakie są oferowane do biurek, które często poprawiają funkcjonalność jak na przykład organizer do kabli, czy podwyższają komfort pracy, jak na przykład ramię do monitora.

Biurko a zdrowie?

Przy wyborze biurka, oprócz wyglądu, liczy się funkcjonalność i komfort pracy! Każdy z nas pracując przy biurku, spędza przy nim średnio 8 godzin dziennie- jest to bardzo dużo! Nawet najwygodniejsze biurko nie uchroni nas przed bólem pleców jeśli nie będzie w nim regulowanej wysokości blatu. W dzisiejszych czasach siedzenie to nowy nałóg, jak palenie. Warto więc zainwestować w biurko z regulacją wysokości , które poprawi komfort naszej pracy i wpłynie na nasze zdrowie. Takie biurko wymusza na nas zmianę pozycji z siedzącej na stojącą. Po kilku dniach pracy przy biurku stojącym, zaobserwujesz poprawę samopoczucia oraz zmniejszy się ból pleców. Jeżeli macie jeszcze wątpliwości czy biurko stojące czy warto to pamiętaj, że pracując wygodniej, pracujesz zdrowiej!

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium