Fly-Desk.com

Biurko dziecięce? Postaw na ekologiczne biurka dziecięce z elektryczną regulacją wysokości!

0
Biurko dziecięce? Postaw na ekologiczne biurka dziecięce z elektryczną regulacją wysokości!

Biurko powinno być podstawowym wyposażeniem każdego pokoju dziecięcego, zarówno przedszkolnego malucha, jak i dorastającego nastolatka. Dobrze dobrany, wygodny mebel pozwoli na naukę i zabawę, nawet przez bardzo długi czas, bez obawy o rozwijający się kręgosłup. Niestety dzieci szybko rosną i nadążanie z dopasowywaniem odpowiedniego biurka może być problematyczne. Z pomocą mogą nam przyjść regulowane biurka dziecięce, które pozwolą dostosować swój rozmiar do etapu rozwoju dziecka.

Dlaczego prawidłowa wysokość biurka dziecięcego jest tak ważna?

Szacuje się, że około 50-60% dzieci w wieku szkolnym ma wady postawy, które w wielu przypadkach rzutują na całe dalsze życie. Zapobieganie zaburzeniom postawy jest niezwykle ważne nie tylko pod względem estetycznym, ale również zdrowotnym. Niewygodne ławki, biurka i krzesła sprzyjają wadom postawy, a nawet powodują silne bóle już u kilkuletnich dzieci. Potwierdzają to liczni badacze publikujący na łamach prestiżowej platformy medycznej Polish AnnalsofMedicine. Zauważyli oni, że u dzieci codzienna profilaktyka jest niezbędna do prawidłowego rozwoju układu szkieletowego, a tym samym do utrzymania komfortu życia. 

Nieprawidłowa postawa podczas siedzenia może prowadzić do wielu groźnych schorzeń. Zaburzenie krzywizny kręgosłupa często powoduje:

  • nieprawidłowości w pracy układu oddechowego, pokarmowego czy krwionośnego.
  • spłycenie oddechu,
  • silne bóle mięśni i stawów,
  • drętwienie rąk,
  • silne bóle głowy
  • i wiele innych.

To dlatego tak ważne jest, aby wysokość biurka dziecięcego odpowiadała jego potrzebom. W ten sposób możemy uniknąć cierpienia i wydatków związanych z rehabilitacją i lekami. 

Rodzice zwykle mają niewielki wpływ na to, jakie ławki posiada szkoła, jednak zdecydowanie powinni zadbać o prawidłową postawę dziecka podczas nauki w domu. Dzieci odrabiają zadania domowe kilkanaście godzin w tygodniu. Oprócz tego wiele dzieci realizuje swoje pasje właśnie przy biurku. To doskonała okazja, aby już od najmłodszych lat wyrobić w dziecku nawyk prawidłowego ułożenia ciała. Dzięki takim ćwiczeniom dziecku będzie łatwiej ułożyć kręgosłup w optymalnej pozycji, nawet w niezbyt sprzyjających warunkach panujących w niektórych szkołach. 

Idealna pozycja do pracy przy biurku

Jak już wspomnieliśmy wysokość blatu biurka oraz krzesła jest jedną z najważniejszych rzeczy podczas pracy przy biurku. Pierwsza zasada prawidłowej postawy dotyczy nóg. Kiedy usiądziemy na krześle, powinny być one zgięte pod kątem prosty. Nie może być ono zbyt nisko, ponieważ wtedy zbytnio obciążamy stawy oraz powodujemy ucisk na żyły, co w konsekwencji doprowadza do bolesnych skurczów i niedokrwienia. Podłokietniki krzesła powinny być mniej więcej na wysokości blatu biurka dziecięcego, tak aby dłonie mogły swobodnie na nich spoczywać, dając odpoczynek stawom i mięśniom. Nieprawidłowe ustawienie dłoni prowadzi często do cieśni nadgarstka, a jeżeli nie zadba się o to w młodym wieku, na starość mogą z tego wyniknąć nieprzyjemne zwyrodnienia. 

Na krześle powinno się siedzieć w pozycji wyprostowanej, lekko odchylając się na krześle do tyłu. Jeżeli pracujemy przy komputerze, powinniśmy również zadbać o wzrok. Odległość głowy od monitora powinna wynosić około 45-70 cm. Zaleca się też częste przerwy w pracy, przynajmniej raz na godzinę. Podczas ich trwania, koniecznie spójrzmy na chwilę w dal, najlepiej na coś zielonego. W ten sposób dajemy wytchnienie oczom i obniżamy niebezpieczeństwo wysuszenia spojówek i innych  chorób oczu. Zaleca się również wykonanie kilku ćwiczeń rozluźniających. Mogą to być skłony, krążenia ramionami lub krótki spacer. 

Taka profilaktyka uchroni nas przed szeregiem schorzeń, ale także znacznie podniesie komfort wykonywanej przez nas pracy. Nie mając obciążonych  mięśni i stawów możemy w pełni skupić się na wykonywanej czynności nie martwiąc się ciągle o nawracające bóle. 

Jak dobrać rozmiar biurka i krzesła do wzrostu

Szerokość i długość blatu nie ma istotnego znaczenia w profilaktyce chorób związanych z układem kostnym, jednak zdecydowanie warto zdecydować się na wielkość optymalną, która pozwoli na komfortową organizację przestrzeni. Te wymiary zależą tak naprawdę od naszych preferencji i możliwości. Dużo ważniejsza jest wysokość biurka, zwłaszcza Biurka dla dziecka. Takie biurko powinno mieć mniej niż 70 cm wysokości. Ogólna zasada jest mniej więcej taka, że biurko powinno być sporo niższe niż dziecko. Na przykład dla wzrostu 120 cm, biurko powinno mieć około 55 cm. 

W większości przypadków idealne dobranie rozmiaru biurka jest niemożliwe, zwłaszcza u dzieci, które szybko rosną. Jeszcze większy problem pojawia się, kiedy z biurka korzysta więcej niż jedna osoba. Nie każdy może sobie pozwolić na kilka biurek, zwłaszcza kiedy dzieci mieszkają w jednym pokoju. Szukając rozwiązania, możemy natrafić na biurka nazywane uniwersalnymi, nie zdają one jednak egzaminu. Dla małego dziecka będą stanowczo za wysokie, a dla nastolatka za niskie. Rozwiązaniem tych problemów są biurka regulowane, które w kilka chwil możemy dostosować do swojej pozycji oraz wzrostu użytkownika. Jeszcze lepszym rozwiązaniem są biurka dziecięce z elektryczną regulacją wysokości. Pozwalają one na płynną zmianę wysokości blatu, która dla nikogo nie będzie problematyczna. To zdecydowanie pozwoli zapobiec dziecięcym kłótniom i przepychankom.  

 

Biurka dziecięce z elektryczną regulacją wysokości

Chcąc uniknąć wad postawy u pociechy i związanego z tym stresu warto postawić na rozwiązanie, które będzie "rosło" razem z dzieckiem. Wybór takiego modelu biurka dziecięcego pomoże nie tylko uniknąć kłopotów, ale również zaoszczędzić pieniądze i czas potrzebny na coroczny lub nawet częstszy, wybór nowego modelu. To również rozwiązanie ekologiczne. Im mniej kupujemy, tym czystsza jest nasza planeta, a tym samym szczęśliwsi są ludzie ją zamieszkujący. Możliwość regulacji w zakresie od 550 do 890 mm sprawia, że z biurka może korzystać zarówno młody adept podstawówki, jak i wkraczający w dorosłość młodzian.

Biurka dla dzieci od Fly Desk mają wszystkie te zalety i wiele więcej. Posiadają duże blaty z estetycznym, bezpiecznym dla dziecka okrągłym wykończeniem. Minimalizuje to ryzyko wszelkiego rodzaju stłuczeń i urazów, które dla nikogo nie są przyjemne. Biurka wyposażono również w praktyczne elementy, takie jak zawieszki oraz elektryczne sterowanie. Dzięki temu mebel zapewnia pełen komfort użytkowania i gwarancje higienicznej i pozbawionej ryzyka pracy i nauki.

Solidne wykonanie na lata

Wybierając produkty wysokiej, jakości chronisz nie tylko swoje finanse, ale także naszą planetę. Długa żywotność sprzętów pozwala zmniejszyć ślad węglowy potrzebny do produkcji biurka, surowców potrzebnych do jego wykonania oraz jego transportu. To także duża oszczędność paliwa i wody, której na świecie coraz bardziej brakuje. Decydując się na dany produkt, koniecznie sprawdźmy, czy wytrzyma on długie lata, czy trzeba go będzie wymieniać już po kilku miesiącach użytkowania.

Solidny stelaż, stabilne podłoże, szeroki blat i wysoka jakość wykończenia. To cechy, które posiadają biurka dziecięce z elektryczną regulacją wysokości od Fly-Desk.com. Wykonane z wysokiej klasy materiałów blaty, gwarantują bardzo długa żywotność i odporność na trwałe uszkodzenia i zarysowania. Całość konstrukcji zaprojektowano z myślą o jak najdłuższym użyciu i jak największym komforcie użytkowania. Przemyślane, odpowiednio dobrane elementy są zawsze pod ręką i spełniają najwyższe wymogi bezpieczeństwa.

Elektryczne sterowanie, z którym poradzi sobie nawet maluch

Biurka dziecięce z elektryczną regulacją wysokości na pewno nie zawiodą. W codziennej pracy są ulgą dla zmęczonego kręgosłupa. Sterowanie dwoma przyciskami sprawia, że w dosłownie każdej chwili możemy zmienić pozycję blatu, a tym samym dać wytchnienie zmęczonym plecom. Częste wstawanie i zmiana ułożenia ciała jest zalecana przez specjalistów z całego świata, którzy są zgodni, że długotrwałe pozostawanie w tej samej pozycji przyczynia się do bólów całego ciała oraz chorób związanych z rozwojem układu szkieletowego. 

"Zmiana pozycji w czasie wielogodzinnego siedzenia przy biurku to wręcz konieczność. Ułożenie pleców w czasie siedzenia ma kluczowe znaczenie dla ogólnej kondycji naszego układu szkieletowego. Nie wskazane jest długotrwałe pozostawanie ciała w tym samym układzie. Zmieniając położenie biurka, gwarantujemy sobie nie tylko zdrowie, ale także wygodę" - przekonuje ekspert z National Institute of Health.

Elektryczny układ sterowania jest wytrzymały i intuicyjny. Obsługa wymaga tylko przyciśnięcia przycisku dołu lub góry. To czynność tak prosta, że nawet kilkuletnie dziecko będzie w stanie bez problemu poradzić sobie z regulacją. Jest to niezwykle ważne na każdym etapie. Standardowe regulowane biurka, często wymagają większej siły fizycznej, aby zmienić układ blatu. To problematyczne i zabiera cenny czas, który możemy poświęcić na inne, bardziej przyjemne czynności.

Biurko dziecięce, które spodoba się małemu odkrywcy

Biurko dla dzieci to element, który pełni nie tylko rolę użytkową, ale także dekoracyjną. Nieodpowiednio dobrane, przestarzałe biurko może zniszczyć nawet najpiękniejszą aranżację. W naszym sklepie oferujemy biurka o nowoczesnym i uniwersalnym designie, które wpasują się w każde pomieszczenie, nadając mu charakteru, a jednocześnie będąc elementem niezbędnym w codziennej pracy. Nienachalna konstrukcja i kolorystyka na pewno przypadnie do gustu dzieciom, zarówno tym starszym, jak i młodszym. 

W ofercie posiadamy warianty kolorystyczne odpowiednie dla chłopców i dziewczynek. Piękne odcienie pudrowe wspaniale komponują się z dziecięcymi wystrojami pokojów. Zdecydowanie dobrze sprawdzą się także w innych częściach domu. Warianty kolorowe szczególnie dobrze prezentują się we wnętrzach w stylistyce współczesnej. Do mniej nowoczesnych wnętrz lub dla zbuntowanych nastolatków polecamy modele białe, które nie będą zaburzać całości wystroju.

 

Pożyteczne akcesoria do biurka dziecięcego 

Biurko dla dzieci z regulacją wysokości to nie jedyny element, który wpływa na prawidłowy rozwój naszych pociech. Dobranie do niego odpowiedniego krzesła jest równie ważne. Tutaj również najlepiej postawić na takie, z którego dziecko szybko nie wyrośnie. Na naszej stronie oferujemy krzesła w pełni ergonomiczne, które podobnie jak biurka "rosną" z dzieckiem. Modele te są zaprojektowane specjalnie z myślą o rozwijających się organizmach, są odpowiednio głębokie i posiadają płynną regulację wysokości oraz podparcia. Pomagają utrzymać prawidłową postawę i pozwalają na duży zakres ruchu, dzięki czemu dziecko nie będzie miało problemu, aby rozładować swoje pokłady energii oraz odciążyć kręgosłup. 

Kupując biurko dziecięce, nie zapominajmy również o innych elementach, które ułatwią organizację pracy i nauki. Postawmy na dobre oświetlenie, które zapewni odpowiedni komfort widzenia oraz, w przypadku pracy na komputerze, o dobrą podkładkę pod mysz oraz organizery kabli. Możemy również zdecydować się na wbudowane w biurko gniazda zasilania. Pozwoli to okiełznać niepotrzebny bałagan, który niejednokrotnie zmusza dziecko do przyjmowania niewygodnych i powodujących ból postaw.

Podsumowanie

Dbanie o zdrowie swojego dziecka powinno zaczynać się w domu. To w tym miejscu dziecko kształtuje prawidłowe nawyki, które zostaną z nim na całe życie. Do jednych z nich należy dbanie o odpowiednią higienę pracy przy biurku, przy którym być może w przyszłości będzie spędzać około 1/3 swojego życia. Zapewnienie mu optymalnej przestrzeni ułatwi mu dorosłe życie i na pewno pozwoli żyć bez bólu i niepotrzebnych rehabilitacji wynikających z nieprawidłowych postaw ciała. 

Dobre biurko dla dzieci wcale nie musi kosztować nas fortuny i ciągłego udawania się do sklepu. Biurka regulowane elektrycznie są odpowiedzią na problemy pojawiające się, kiedy dziecko rośnie lub nie mamy miejsca na biurka dla dwójki dzieci. Taki mebel będzie dobrym miejscem pracy dla każdego z nich, jednocześnie nie zajmując dużo przestrzeni. Pamiętajmy, że to jeden z najważniejszych mebli w naszym domu, zarówno dla nas, jak i dla naszych dzieci. 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium