Fly-Desk.com

Biurko gamingowe tylko dla graczy? Sprawdź ich funkcjonalność i wszechstronne wykorzystanie

0
Biurko gamingowe tylko dla graczy? Sprawdź ich funkcjonalność i wszechstronne wykorzystanie

Wygada i ergonomiczna pozycja siedząca są niezbędne nie tylko podczas pracy przy biurku. Odpowiednio dopasowany mebel do wymagań użytkownika zapewnia właściwą pozycję podczas pracy i nauki, a wytrwałym graczom oferuje dodatkowo maksymalną przyjemność podczas gry i wygodę podczas wielogodzinnego gamingu. Biurko gamingowe to mebel, który oferuje znacznie więcej komfortu podczas pracy i rozrywki, a niebanalny design wpisuje się w obecne trendy. 

Biurko gamingowe, czyli...?

Nazwa sugeruje jasno, iż jest to mebel przeznaczony dla graczy. To specjalny projekt przeznaczony dla pasjonatów komputerów, a każdy element jest przemyślany i posiada odpowiednie przeznaczenie. Całość jest zoptymalizowana pod kątem funkcjonalności i wygody użytkownika, który często na gamingu spędza wiele godzin. Produkty dla graczy to biurka gamingowe bdostępne w najróżniejszych wersjach, rozmiarach, oferując przy tym doskonałe rozwiązania dla pasjonatów gier i nie tylko. Mebel można dopasować do wielkości pomieszczenia i własnych potrzeb, właściwie zagospodarować przestrzeń podczas rozrywek. Znajdzie się tutaj miejsce na dodatkowy sprzęt, w tym kilka ekranów, klawiatury i niezbędne elementy wyposażenia każdego pasjonata i zawodowego gracza. 

Biurko gamingowe to nie tylko design

Biurko dla graczy odróżnia się od zwykłego biurka nie tylko funkcjonalnością. To również odmienny wygląd, który nawiązuje do nowoczesności. To meble dużo większe, z wystarczającą ilością miejsca na dodatkowy sprzęt, który jest nieodzowny przy gamingu. Dzięki temu gracz może swobodnie postawić kilka monitorów, konsol, głośniki i cały niezbędny osprzęt. Charakterystyczny jest jednak brak półek i szuflad, które znajdują się w tradycyjnych biurkach. Co więcej, biurka gamingowe posiadają świetne rozwiązania na uporządkowanie olbrzymiej ilości kabli i przewodów.

Biurko gamingowe to mebel, który ewidentnie wyróżnia się wyglądem. Design, kształt i całe akcesoria mają nawiązywać do dynamizmu i nie sposób nie zauważyć takiego mebla w pomieszczeniu. Dodatkowo oświetlenie LED podnosi walory wizualne mebla, nadając mu specyficznego wyglądu. Biurko dla gracza to niepowtarzalny styl, który niejako odzwierciedla samego gracza. Oto jakie funkcjonalne rozwiązania oferuje rynek, nie tylko dla zawodowych graczy i pasjonatów gier komputerowych, ale dla każdego, kto ceni sobie wygodę, funkcjonalność i design.

Materiał i tworzywo

Obecne biurka dla graczy wykonane są z najróżniejszego tworzywa. Dostępne są blaty z płyty wiórowej, z płyty MDF (średniogęsta płyta z włókien drzewnych), z płyty CDF (płyta HDF o wysokiej gęstości zabarwiona na czarno). Całość wspiera się na metalowym stelażu, dzięki czemu biurko wygląda efektownie. To co sprawdza się na co dzień, niekoniecznie ma swoje odzwierciedlenie w świecie gamingu. Dlatego blaty i obrzeża powinny być odpowiednio zabezpieczone, co ułatwi nie tylko niezbędne czyszczenie.

Biurko gamingowe musi posiadać odporny blat. Oprócz szerokości i głębokości niezwykle istotna jego grubość. Oczywiście parametry uzależnione są od tworzywa, z jakiego wykonany jest mebel. Wpływa to między innymi na jego wagę i wytrzymałość. Co więcej, wybierając biurko dla siebie należy zwrócić na wysokość blatu, by dopasować je do swoich preferencji i wzrostu.

Akcesoria 

Biurko dla gracza musi oczywiście posiadać niezbędne dodatki. Wpływa to nie tylko na jego funkcjonalność, ale również wygląd. Warto zaznaczyć, że nic tak nie potęguje emocji jak doskonałej jakości; oświetlenie LED i dostępny pod ręką mediaport. Kolor oświetlenia LED to kwestia indywidualnego wyboru. Producent bowiem daje możliwość personalizacji również pod względem oświetlenia. Warto zaznaczyć, że dodatkowa porcja światła wpływa nie tylko na wygląd mebla, ale również chroni oczy podczas gry wieczorami i nocą. Kiedy w ciemności monitor staje się jedynym punktem oświetlenia, oczy szybko się męczą, co przekłada się na ich kondycję. Rozproszenie światła z pomocą LED-ów wpływa na mniejsze zmęczenie i komfort podczas gry.

Doskonałym rozwiązaniem w biurku gamingowym jest mediaport. Urządzenie, które odpowiedzialne jest za uporządkowanie masy przewodów to świetny sposób na ład i porządek na biurku. Dzięki temu, iż mediaport jest pod ręką użytkownika z łatwością można podpiąć słuchawki, czy dodatkowego pada. Takie nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie to alternatywa dla dotychczasowej listwy, która powodowała chaos i nieład na biurku i bezpośrednio pod nim. Urządzenie dostępne na wyciągnięcie dłoni minimalizuje konieczność przerywania gry. Funkcjonalny mediaport pomoże szybko przekształcić miejsce rozrywki w stanowisko pracy lub nauki. Dzięki temu można w każdej chwili łatwo podłączyć urządzenie przenośne. Co więcej, porty multimedialne można ze sobą konfigurować i dostosować do swoich potrzeb. Takie mediaporty wyposażone są w gniazda zasilające, VGA, RCA, HDMI, RJ45, USB, audio.

Akcesoria gracza to również klawiatura, słuchawki, joystick, kierownica, mysz. Warto również zadbać o uchwytna kubek, wieszak na słuchawki. Takie drobne elementy znacznie poprawiają komfort użytkownika i dodatkowo zapewniają ład i porządek na biurku. Każde element wyposażenia ma swoje miejsce, dzięki czemu nic się nie gubi.

Wysokość i wielkość

Biurko gamingowe musi być dostosowane w pełni do użytkownika. Liczy się nie tylko jego wysokość, ale również rozmiar. Należy bowiem mieć na uwadze olbrzymią ilość dodatkowego sprzętu i akcesoriów, których ciągle przybywa. Standardowy rozmiar burka gamingowego to 60 x 120 cm. Rozmiar mebla oczywiście uzależniony jest od wielkości pomieszczenia, jednak jeśli warunki pozwalają, warto wybrać model nieco większy. Cena zakupu zwiększa się nieznacznie, jednak komfort gry, pracy jest nieporównywalny. Istotnym elementem jest wysokość biurka. To już nie tylko kwestia komfortu, ale również zdrowia. Pozycja siedząca nie wpływa dobrze na kondycję kręgosłupa, a jak wiadomo gracze potrafią spędzać długie godziny przed monitorem. Jak wskazują badacze, czas pandemii znacznie wydłużył czas spędzany za biurkiem, a konieczność pracy zdalnej źle odbije się na naszych kręgosłupach. Badania pokazują, że obecnie już nie tylko 40% graczy spędza niemal 7 godzin dziennie na rozrywce przed komputerem. Zatem odpowiednia pozycja oraz wygoda są niezbędne dla każdego, kto spędza długie godziny w pozycji siedzącej przed monitorem.

Właściwa wysokość biurka to podstawowy parametr, którym należy się kierować podczas wyboru. Jest na to jednak sprawdzone i uniwersalne rozwiązanie w postaci biurka regulowanego. To mebel, który często jest wybierany przez rodziców. Takie rozwiązanie zapewnia, iż biurko będzie rosło wraz z dzieckiem, dostosowując się rozmiarami do potrzeb użytkownika. Zawodowi gamingowcy doskonale wiedzą, jak istotna jest pozycja podczas gry. Niejednokrotnie muszą pracować w pozycji stojącej, a biurko regulowane daje właśnie możliwość takiej regulacji. Producenci poszli jednak o krok dalej. Wprowadzili bowiem możliwość regulacji ręcznej, a także w sposób elektryczny. To dodatkowa zaleta i jeszcze większa wygoda podczas gry.

Nowością na rynku jest wbudowany alarm. Biurka gamingowe od Fly-Desk.com posiadają bowiem inteligentny system, który informuje użytkownika, iż nadszedł czas, by zmienić pozycję. To doskonały sposób, by kręgosłup nieco odciążyć. Dodatkowo biurka od producenta posiadają  możliwość zapisania w pamięci trzech możliwych ustawień wysokości, co jeszcze bardziej usprawnia proces zmiany pozycji.

Design i styl

Nie da się ukryć, że to jeden z parametrów, który decyduje o zakupie. Nie wpływa co prawda na zdrowie i komfort użytkowania, lecz jest bardzo ważny. Odpowiedni wygląd czyni pomieszczenie przyjaznym, a przecież lubimy czuć się we własnym pokoju komfortowo. Tutaj warto poświęcić nieco więcej czasu i samodzielnie spersonalizować mebel. Biurka gamingowe od Fly-Desk.com to bogata paleta barw do wyboru. Producent umożliwia wybór blatu, stelaża spośród bieli, szarości, czerni. To uniwersalna kolorystyka, która doskonale wpisuje się w aranżację danego pomieszczenia. Najlepsi producenci cenią sobie detale, dlatego Fly-Design umożliwia również wybór formy blatu. Kwadrat, prostokąt, uniwersalne i funkcjonalne wgłębienia, otwory, przyciski...Wszystko to wpływa na ogólny wygląd mebla i oczywiście na jego funkcjonalność. Dodatkowym atutem jest wybór oświetlenia LED. Warto zdecydować się na dodatkowe źródło światła, gdyż chroni ono oczy przed nadmiernym zmęczeniem podczas wieczornej i nocnej gry w sztucznym świetle. 

Biurko gamingowe - dlaczego tak istotna jest personalizacja?

Najlepsi producenci mebli dla graczy umożliwiają pełną personalizację swojego mebla. Każdy gracz wie bowiem doskonale, czego potrzebuje i jakie są jego preferencje. Zazwyczaj podobają się konkretne rzeczy, jednak nie mniej istotne są aspekty dodatkowe, jak funkcjonalność, dobór dodatków. Zazwyczaj gracze lubią również agresywne i wyzywające kolory i kształty, co podkreśla charakter użytkownika. 

Wirtualna rzeczywistość jest dość specyficzna. Wyróżnia się oryginalnością i niepowtarzalnością, a kształty i kolory to to, co nas wyróżnia. Dlatego biurko musi być odzwierciedleniem potrzeb i wizji każdego gracza. To nie masowa produkcja, a indywidualny projekt na miarę użytkownika...- jak twierdzi specjalista ds. projektowania sprzętu gamingowego.

Gracze komputerowi lubią się wyróżniać, chcą, by ich pasję było widać. Ciekawe i oryginalne meble są zatem odpowiedzią na ich potrzeby, a warto zaznaczyć, że branża stale ewoluuje, wykazując ogromny potencjał. Bardzo istotne są również aspekty zdrowotne. Długie godziny w jednej pozycji przed monitorem, a także nieodpowiednie oświetlenie prowadzi do poważnych problemów, co przekłada się na problemy z kręgosłupem i koncentracją. Liczy się również komfort podczas gry, dzięki czemu gracz może się w pełni poświęcić pasji. 

Czy biurko gamingowe to mebel tylko dla graczy?

Wybierając biurko gamingowe należy kierować się funkcjonalnością. Z reguły nie jest to najtańszy zakup, zatem warto dobrze spersonalizować każdy parametr, gdyż biurko z powodzeniem może również służyć do pracy i nauki. Niezwykle istotne jest właściwe rozplanowanie przestrzeni, a odpowiedni ład i porządek można utrzymać dzięki dodatkowym akcesoriom. Na co warto zatem zwrócić uwagę?

  • stołek balansujący - właściwa pozycja podczas pracy, gry i nauki jest niezwykle istotna. Może więc zamiast tradycyjnego krzesła wybrać stołek balansujący ? To nie tylko prawidłowa postawa, wygoda i zdrowy odpoczynek, ale również nowoczesny design.
  • mata antyzmęczeniowa - doskonałe rozwiązanie, kiedy doskwiera zmęczenie nóg. Wielogodzinne przesiadywanie w jednej pozycji to ogromne obciążenie dla stóp.Mata antyzmęczeniowa ergonomiczna wymusza ruch ciała, co wpływa na komfort i lepsze samopoczucie.
  • dodatkowa ładowarka - to inteligentne rozwiązanie na miarę naszych czasów. Wodoodporna ładowarka indukcyjna to szybkość ładowania i nowoczesny design.
  • źródło światła - biurka, które nie posiadają oświetlenia, można doposażyć w dodatkową listwę z LED-ami. Obsługa na pilota umożliwia szybkie sterowanie, bez konieczności odrywania się od gry, pracy, nauki. Producent umożliwia zakup oddzielne listwy z oświetleniem cyfrowym LED.

Biurko dla gracza to jego królestwo. Musi spełniać oczekiwania i potrzeby, ale również stanowić bezpieczne miejsce do rozrywki oraz funkcjonalne stanowisko do pracy i nauki. Zakup mebla powinien być odpowiednio przemyślany, a jeśli producent dodatkowo umożliwia jego personalizację, warto dostosować każdy najdrobniejszy szczegół, by efekt wizualny był zadowalający. Właściwy model z pewnością wpłynie na komfort gry i ostateczny wynik rozgrywek. Odprężenie, wygoda oraz skupienie są bowiem bardzo istotne i wpływają na odbiór bodźców.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium