Fly-Desk.com

Poznaj łatwe triki, jak siedzieć przy biurku bez bólu pleców

Poznaj łatwe triki, jak siedzieć przy biurku bez bólu pleców

Pozycja siedząca jest dla wielu osób codziennością. W domu śniadanie jesz na siedząco, jedziesz do pracy samochodem, również siedzisz. Nawet w autobusie miło jest usiąść przy oknie, prawda? A dodatkowo w pracy siedzisz przez kilka godzin, żeby proces ten powtórzyć następnego dnia. Wszyscy naukowcy są zgodni, że długotrwałe siedzenie jest dla człowieka szkodliwe. Dlatego dzisiaj poznasz łatwe triki, jak siedzieć przy biurku bez bólu pleców.

Zapomnij o bólu kręgosłupa dzięki spacerowaniu

Bóle pleców to jedne z najczęściej podawanych dolegliwości przez pracowników biurowych. Musisz zdawać sobie sprawę, że istnieje przynajmniej kilka prostych sposobów na to, jak siedzieć przy biurku, żeby zapomnieć o bólu kręgosłupa. Najłatwiejszym z nich jest nie siedzieć. Tak, wydaje się to na tyle oczywiste, że szkoda o tym wspominać. Jednak chodzi o to, żeby zmieniać pozycję. Dlatego jeśli możesz gdzieś podejść, do kolegi z pracy zapytać się o postęp prac to, zamiast napisać maila, po prostu do niego idź. Krótki spacer po biurze z pewnością pomoże Twojemu kręgosłupowi.

Jak siedzieć przy biurku to tylko w zmiennych pozycjach

Jeśli nadmierne spacerowanie może być źle odebrane przez przełożonych, mamy dla Ciebie inną propozycję. Kręgosłup człowieka musi się ruszać. Pozostawienie go w jednej pozycji ma negatywny wpływ na cały organizm. W tym na procesy myślowe! Dlatego, co jakiś czas należy zmieniać pozycję, w której siedzisz. Najlepsze w tym są fotele z regulacją oparcia i siedziska. Wprost idealnym rozwiązaniem jest zastąpienie krzesła biurowego na przykład rehabilitacyjną piłką lub stołkiem ergonomicznym, który jest substytutem takiej piłki. A dodatkowo mniej rzuca się w oczy. Bardzo pomocne we wprowadzeniu różnorodności są także biurka z regulowaną wysokością. Wtedy świat stoi przed Tobą z otwartymi ramionami.

Ustaw dobrze wysokość monitora, tak zadbasz o swoje zdrowie

Właściwie dobrana wysokość monitora ma bardzo dużo zalet. Ergonomiczne stanowisko pracy zwiększa wydajność w czasie dnia, niweluje bóle głowy i kręgosłupa oraz ma wpływ na Twój wzrok. Zbyt mała odległość od świecącego monitora komputera wywołuję wady wzroku. Zatem, jak siedzieć przy biurku, żeby być zdrowym człowiekiem, jak najdłużej? Eksperci rekomendują odległość od monitora na poziomie 45-70 cm. Jeśli chodzi o wysokość monitora, to jego górna krawędź powinna znajdować się na wysokości oczu. Tak, aby patrząc przed siebie widzieć obraz na ekranie. Uniwersalnym rozwiązaniem dla optymalnej wysokości monitora jest zastosowanie ramienia do ekranu z regulacją. Dzięki niemu każdy dostosuje wysokość sprzętu pod swoje potrzeby.

Zadbaj o swoje stopy, używaj podnóżki

Podnóżki to coś więcej niż gadżet. Pomagają one w prawidłowym ułożeniu stóp podczas siedzenia i są wskazaną alternatywą dla zmiany pozycji w trakcie długiego dnia pracy na siedząco. Pamiętaj, że ciało lubi ruch, dlatego dostarczanie mu nowych bodźców jest bardzo wskazane. Używanie podnóżka może powstrzymać Cię przed zakładaniem nogi na nogę. To istotne, ponieważ taka pozycja, w której nogi są w nienaturalnym układzie, wpływa na krążenie ze względu na ucisk tętnic. 

Jak siedzieć przy biurku z miejscem na nogi

Zastosowanie podnóżka jest możliwe tylko wtedy, gdy masz do tego miejsce. Czasem zdarza się tak, że pod Twoim biurkiem jest miejsce niemal na wszystko. Kosz na śmierci, niszczarkę dokumentów i kable, ale prawie zapominasz o swojej wygodzie i masz bardzo mało przestrzeni na nogi. W takiej sytuacji, jak chcesz zmieścić jeszcze podnóżek? Rozwiązaniem są organizery kabli lub wąż kablowy. Jeśli zrobisz porządek z elektryką, to dużo łatwiej ustawisz potrzebne w pracy akcesoria i też uświadomisz sobie, jak siedzieć przy biurku razem z podnóżkiem.

Buduj poprawne nawyki w domu i w pracy

Dużo w dzisiejszym tekście jest otym, jak siedzieć przy biurku w pracy. Jednak na samym początku jest napisane, że praktycznie cały dzień spędzamy na siedząco. Więc dobrze jest poprawne zachowania, które mają wpływ na zdrowy kręgosłup przenieść także do domu. Przeglądanie internetu w zgarbionej pozycji przy pomocy smartfona, albo oglądanie telewizora na kanapie z wygiętym nienaturalnie odcinkiem lędźwiowym niweczy całą pracę, jaką wykonujesz, siedząc poprawnie w biurze. Jeśli masz dzieci, pokaż im, jak siedzieć przy biurku. Kształtowane od najmłodszych lat poprawne nawyki pomogą uchronić je przed problemami zdrowotnymi.

Zainwestuj w biurko z regulacją wysokości

Jeśli w Twoim domu mieszka z Tobą przynajmniej kilku domowników, to zapewne każde z Was jest innego wzrostu. A to wymusza nieco inne potrzeby podczas siedzenia. Wiesz już, jak siedzieć przy biurku i doskonale zdajesz sobie sprawę, jak poprawna pozycja kręgosłupa i wysokość monitora, a nawet ułożenie nóg mają znaczenie dla zdrowia. Dlatego zakup biurka z regulacją wysokości to inwestycja. Wykonane z wytrzymałych i eleganckich materiałów blaty oraz szeroki zakres regulacji wysokości. Te czynniki sprawiają, że takie wyposażenie Twojego domu posłuży przez długie lata.

Siedząca praca może być przyjemna, gdy myślisz o przyszłości

Aktualnie coraz więcej zawodów wykonujemy w pozycji siedzącej. Gdy jesteś w młodym wieku, zapewne bagatelizujesz zalecenia ekspertów, a drobnymi bólami przestajesz się przejmować chwilę po tym, jak ustąpią. Jednak sugestie fizjoterapeutów, jak siedzieć przy biurku mają minimum dwa cele. Po pierwsze zwiększyć wydajność Twojej pracy i uczynić ją przyjemniejszą, żeby był czas w niej na wszystko. A to mniejsza dawka stresu, która ma wpływ na zdrowie. Drugi bardzo ważny czynnik poprawnej pozycji przy biurku to inwestowanie w przyszłość. Z wiekiem lekceważone objawy nasilają się. Ludzie cierpią z powodu bólu pleców, drętwienia kończyn. To odbiera radość z życia. Można temu zapobiec.

Idź do fizjoterapeuty, gdy masz pierwsze bóle pleców od pracy siedzącej

Konsultacja ze specjalistą na początku sygnałów wysyłanych przez organizm to najlepsza droga do radości z dobrego zdrowia. Dobry fizjoterapeuta potrafi szybko zdiagnozować przyczyny bólu. Zaleci odpowiednie kroki, które z pewnością niemal natychmiast przywrócą Cię do pełnej sprawności. W myśl zasady lepiej zapobiegać niż leczyć.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium