Fly-Desk.com

Dlaczego biurka z regulacją wysokości powinny stanowić wyposażenie każdego biura?

0
Dlaczego biurka z regulacją wysokości powinny stanowić wyposażenie każdego biura?

Wbrew pozorom praca w biurze może być naprawdę wyczerpująca, jeżeli pracownik nie ma do dyspozycji odpowiednio komfortowego wyposażenia. A jak wiadomo, zmęczony pracownik to zdecydowanie mniej wydajny pracownik. Dlaczego każdy szef powinien zapewnić swoim podwładnym wykonującym swoją pracę na siedząco biurka z regulowaną wysokością?

Zalety biurka regulowanego

< p>Biurko z regulacją wysokości będzie się niezawodnie sprawdzało w każdym biurze pod warunkiem, że zostanie odpowiednio dobrane. Takie biurko można z dużą swobodą dopasowywać do potrzeb użytkownika oraz przede wszystkim jego wzrostu. Regulacja pozwala na dopasowanie mebla zarówno do pozycji siedzącej, jak i stojącej (która coraz częściej uznawana jest za wygodną i dobrą dla zdrowia), pozwalając przy tym na zachowanie prawidłowej postawy ciała, nie obciążając przy tym nadmiernie kręgosłupa. Odpowiednia pozycja przy pracy pozwala uniknąć wielu nieprzyjemnych dolegliwości (np. bólu kręgosłupa, bólu głowy, skurczy mięśni).

Biurka regulowane, ze względu na możliwość swobodnej zmiany wysokości blatu można dopasować do indywidualnych potrzeb każdej osoby, co nie pozostaje bez znaczenia dla komfortu pracy. Warto pamiętać, że pracownik, mający dogodne warunki do wykonywania swojej pracy zawodowej, obowiązki wykonuje lepiej i bardziej starannie.

Możliwość elastycznego dopasowania biurka do indywidualnych potrzeb to nie jedyna jego zaleta. Takie elementy wyposażenia biurka często posiadają również system antykolizyjny, dzięki czemu jego zastosowanie nie będzie powodowało kolizji z innymi meblami, które mogłyby doprowadzić do ich uszkodzeń. Biurka regulowane to produkty różnorodne pod względem wykończenia i ogólnej estetyki, dzięki czemu można je idealnie wpasować w stylistykę każdego pomieszczenia.

Gdzie biurka regulowane sprawdzą się najlepiej?

Efektywna praca, przynosząca zamierzone rezultaty wymaga odpowiednich warunków, czyli po prostu wykorzystania właściwego sprzętu. W żadnym biurze nie powinno zabraknąć biurka regulowanego. Jest to na tyle uniwersalny mebel, że jego zastosowanie przyniesie wiele korzyści również w salach konferencyjnych czy domowych biurach. Ergonomiczne biurko z możliwością regulacji wysokości blatu znacząco poprawi komfort pracy, pozwalając na wykonywanie zadań zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej.

Dla osiągnięcia optymalnego komfortu pracy warto wybierać biurko z regulacją wysokości które będzie meblem najwyższej jakości, z szeroką możliwością regulacji dopasowaną nawet do potrzeb osób o dość słusznym wzroście.

Jak zbyt długa praca w jednej pozycji wpływa na organizm?

Organizm człowieka potrzebuje jak najwięcej ruchu. Ciało nie zostało przystosowane przez naturę do pozostawania długo w jednej pozycji. Stąd też się bierze wiele przykrych dolegliwości, z którymi zmagają się osoby, które przez większą część dnia pozostają w pozycji siedzącej. Dyski międzykręgowe kręgosłupa, mięśnie oraz układ krążenia do prawidłowego funkcjonowania potrzebują ruchu (który nie musi być intensywny, najważniejsze jest to, by było go możliwie jak najwięcej).

Kręgosłup, by zapewniał pełną swobodę ruchów i elastyczność, nie może zbyt długo pozostawać w jednej pozycji. Dlatego też idealnym rozwiązaniem jest biurko z możliwością regulacji wysokości blatu. Dzięki niemu w zaledwie kilka chwil można przystosować mebel do pozycji stojącej/siedzącej.

Na jakie dolegliwości narażone jest ludzkie ciało, gdy zbyt długo utrzymywane jest w pozycji siedzącej? Praca bez zmiany pozycji powoduje przede wszystkim:

  • częste bóle głowy,

  • dyskomfort powodujący problemy z koncentracją,

  • pojawienie się napięcia mięśni karku i ramion,

  • ryzyko wystąpienia zwyrodnień krążków międzykręgowych (chodzi tu o tzw. dyski),

  • uporczywe dolegliwości bólowe (mięśni pośladów, nóg, stóp, odcinka lędźwiowego kręgosłupa),

  • zaburzenia krążenia.

W niektórych przypadkach zbyt długie pozostawanie w pozycji siedzącej powoduje dolegliwości sercowo-naczyniowe, może również przyczyniać się do wystąpienia trudności w oddychaniu.

Jak praca na stojąco wpływa na zdrowie?

Zbyt wiele godzin spędzonych w pozycji siedzącej ma negatywny wpływ na zdrowie. Brak ruchu nie oddziałuje pozytywnie na kręgosłup i stawy. A jak to wygląda przy pracy biurowej na stojąco? Cóż ta pozycja jeżeli przyjmowana jest przez dłuższy czas, również nie jest zbyt dobra dla kondycji ciała. Jej długotrwałe przyjmowanie wiąże się z bólem kolan, ''skrzypieniem'' stawów, bólami kręgosłupa czy często pojawiającymi się migrenami.

Skoro zbyt długa praca na siedząco, jak i na stojąco nie wpływa pozytywnie na organizm, jak znaleźć rozwiązanie w tej sytuacji? Najlepsza będzie zmiana pozycji, a do tego potrzebne są biurka z regulowaną wysokością. To pozwala zapewnić właściwy balans, pomiędzy staniem i siedzeniem. Układ krążenia funkcjonuje prawidłowo, kręgosłup nie jest nadmiernie obciążony, a ciało przybiera wygodną pozycję.

Aby osiągnąć optymalny poziom komfortu, warto zmieniać pozycję mniej więcej co godzinę.

5 powodów, dla których warto mieć biurko z regulacją wysokości

Jak już wiadomo, biurka z regulacją wysokości to funkcjonalne i komfortowe meble, które pozwalają na zachowanie dobrej dla organizmu pozycji ciała. Dlaczego biurka z regulacją wysokości powinny znaleźć się w każdym biurze?

Biurko z regulacją wysokości pozytywnie wpływa na zdrowie

O korzyściach płynących ze zdrowych nawyków żywieniowych słyszał chyba każdy. Warto pamiętać o tym, że równie istotne dla zdrowia i samopoczucia jest utrwalenie i zachowanie zdrowych nawyków także w miejscu pracy. Dzięki biurkom umożliwiającym regulację wysokości blatu, przez cały dzień można utrzymywać zdrową dla ciała pozycje, regularnie je zmieniając. To przyczynia się od utrzymania układu krążenia w dobrej kondycji, a kręgosłup i stawy nie są w takim przypadku nadmiernie obciążone. Pracownik, którego miejsce pracy jest komfortowe, nie tylko wydajniej pracuje. Przede wszystkim jest on zdrowszy a zdrowszy, często znaczy szczęśliwszy.

Płynne przejście z postawy pasywnej na aktywną

Biurka z regulacją wysokości pozwalają na wydajną pracę, przy jednoczesnym pozostawaniu w ruchu. Dobrej jakości biurka wręcz zachęcają do aktywności. Dzięki ich zastosowaniu pracownicy będą mogli się poruszać, a jednocześnie nie tracąc skupienia i koncentracji na realizowanym zadaniu.

Ruch bez zmiany stanowiska pracy

Biurko z regulacją wysokości umożliwia poruszanie się bez konieczności zmiany miejsca i ciągłego przemieszczania się po biurze. Mebel można w zależności od potrzeb dopasować do pozycji siedzącej lub stojącej, nie przenosząc się przy tym na inne stanowisko. To korzystne rozwiązanie szczególnie wtedy, gdy pracownik realizuje ważne zadanie wymagające od niego skupienia. Regulacja biurka zajmie dosłownie chwilę, więc w żaden sposób, pracownik, nie wyjdzie ze swojego trybu wykonywania zadania.

Biurka z regulacją wysokości to inwestycja w zdrowie

W Polsce biurka z regulacją wysokości dopiero co zostały dostrzeżone, jednak ich popularność systematycznie wzrasta. Nic w tym dziwnego. Ich użytkowanie jest komfortowe, dobre dla zdrowia i pozwala na utrzymanie ciała w ruchu bez konieczności odrywania się od wykonywanego zadania. Co ciekawe, w Skandynawii już od wielu lat biurka z regulowaną wysokością blatu stanowią podstawę wyposażenia każdego biura. Jest to jedyny mebel, który pozwala na płynne połączenie zalet wynikających z siedzącej oraz stojącej pozycji ciała. W krajach Skandynawskich uważa się, że biurka z regulacją wysokości to inwestycja w zdrowie pracownika. Zdrowy pracownik, który ma odpowiednie warunki to osoba pracująca wydajniej, co jest oczywiście dużą korzyścią dla firmy.

>Wygoda i komfort

Biurka z regulacją wysokości blatu są wygodne i komfortowe, czemu chyba nikt nie będzie w stanie zaprzeczyć. Ich wyjątkowość polega przede wszystkim na możliwości dopasowania wysokości do potrzeb każdej osoby, zarówno bardzo wysokiej, jak i tej niskiej. Odpowiednio dopasowany do ciała mebel zapewnia jego ergonomiczne ułożenie. Prawidłowa pozycja ciała w czasie siedzenia wpływa nie tylko na ciało, ale również na zdrowie i dobre samopoczucie. Dodatkowo pracownik czujący się komfortowo będzie pracował lepiej, a wyniki zawodowe przez niego osiągane będą lepsze od tych, które prezentuje pracownik, którego stanowisko pracy jest mało ergonomiczne, a wymuszona pozycja ciała utrzymywana przez wiele godzin sprawia ból.

Dodatkowe wyposażenie biurka z regulacją wysokości

Biurko regulowane to postawa wyposażenia biura, która w znaczący sposób może ułatwić wykonywanie codziennych obowiązków. Regulowany stelaż sprawia, że biurko można dopasować absolutnie do każdego. Choć biurka z regulacją są komfortowe i zapewniają ergonomiczną pozycję, warto wiedzieć, że ich funkcjonalność może zostać dodatkowo zwiększona poprzez zastosowanie właściwych akcesoriów. Jakie dodatkowe wyposażenie przyda się przy biurkach regulowanych?

Jeżeli chodzi o przydatne do biurek akcesoria, nie sposób nie wspomnieć o przepustach na kable. To niepozorne narzędzie, które pozwoli uporządkować wszystkie kable i przewody, unikając przy tym powodującego dekoncentrację chaosu.

W biurze na każdym biurku nie powinno zabraknąć indukcyjnych ładowarek. To bardzo wygodny sprzęt, dzięki któremu można naładować każde urządzenie, bez utracenia koncentracji i konieczności oderwania się od wykonywanej czynności.

Kolejnym, przydatnym dodatkiem do biurka jest mediaport, czyli gniazdko elektroniczne przeznaczone do podłączania urządzeń zewnętrznych. Mediaport umożliwia jednoczesne podłączenie wielu urządzeń, przy zachowaniu porządku w kablach na stanowisku pracy.

W czasie siedzenia czy biurku niezawodny będzie stołek balansujący. To doskonałe rozwiązanie, które pomimo tego, że w teorii ciało pozostaje w pozycji siedzącej, to jednak w pewnym stopniu pozostaje także w ruchu. Z czego to wynika? Otóż siedząc na takim stołku, pracownik musi balansować ciałem. Bez tego nie byłby w stanie utrzymać równowagi. To dość subtelna forma ruchu, która pozwala na ''rozruszanie'' zmęczonego siedzeniem ciała. Warto pamiętać, że najlepsza pozycja do siedzenia na stołku balansującym (czasem nazywanym ergonomicznym) to taka, w której kręgosłup jest prosty, a mięśnie ud i brzucha napięte. Wbrew pozorom krzesło balansujące to bardzo wygodne siedziska, które dodatkowo sprzyjają zdrowiu. W większości przypadków do takiego siedziska dołączone jest ciężkie, antypoślizgowe dno, dzięki czemu ryzyko jego przewrócenia się jest niewielkie. Stołki ergonomiczne, by były jeszcze bardziej komfortowe w użytkowaniu wyposażone zostały w regulację wysokości.

Mata antyzmęczeniowa to kolejny, bardzo przydatny element, zwiększający wygodę użytkowania biurek z regulowaną wysokością. Takie maty przyczyniają się do naturalnego i niedostrzegalnego kołysania się ciała, co powoduje nieznaczne ruchy mięśni nóg i łydek. Efektem tego jest poprawa krążenia i zmniejszenie ryzyka zastoju krwi w żyłach. Stanie na twardej powierzchni może być niewygodne, szczególnie w przypadkach, gdy trwa dość długo. Wówczas mata antyzmęczeniowa jest idealnym środkiem do rozwiązania tego problemu.

Maty antyzmęczeniowe zostały bardzo starannie zaprojektowane, przez co ich użytkowanie jest komfortowe, zmniejszające uczucie zmęczenia. Wypoczęty pracownik to bardziej wydajna jednostka, więc inwestowanie w jego komfort to dla pracodawcy, który chce osiągnąć sukces, rzecz obowiązkowa. Mata antyzmęczeniowa jest także dobrą izolacją przed zimnem i wilgocią z posadzki.

Biurka z regulowaną wysokością to idealne rozwiązanie dla każdego. Dzięki niemu możliwe jest zachowanie odpowiedniej pozycji ciała przez cały dzień. Wygoda i komfort pracownika przekładają się bezpośrednio na efektywność jego pacy. Z tego też powodu każdy pracodawca, swoim biurowym pracownikom powinien zapewnić regulowane biurka.

Wybierając biurko pracowdawcy powinni się kierować przede wszystkim zakresem jego regulacji. Im jest więcej możliwości, tym biurko będzie lepsze, bardziej komfortowe i idealnie dopasowane do każego użytkownika.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium