Fly-Desk.com

Ból pleców - przyczyna i sposoby na ich ujarzmienie

0
Ból pleców - przyczyna i sposoby na ich ujarzmienie

Istnieje wiele powodów, dla których dotyka nas ból pleców. Przyczyna tego stanu jest mniej lub bardziej skomplikowana. Zwykle stoją za nią siedzący tryb życia, złe nawyki postawy, zwłaszcza garbienie się oraz brak regularnej aktywności fizycznej. Czasem ból oznacza także poważną chorobę. Skąd się bierze problem i jak można sobie z nim poradzić?

Choroba cywilizacyjna XXI wieku

Badania pokazują, że coraz częściej męczą nas bóle pleców. Przyczyna za każdym razem może być inna, podobnie jak rodzaj bólu i jego natężenie. Niektóre dolegliwości odczuwamy między łopatkami, inne w odcinku piersiowym, lędźwiowym lub szyjnym. Za wieloma stoją zwyrodnienia, przebyte urazy. Jeśli znasz przeszywający ból, towarzyszący schylaniu lub gwałtownym ruchom, należysz do ponad 60 proc. Polaków, którzy narzekają na swoje plecy. Silny ból powinno się diagnozować oraz likwidować przyczyny, jakie go powodują. Stosowanie okładów, maści i środków przeciwbólowych w rzeczywistości utrwala niedobry stan i usypia naszą czujność.

Siedzący tryb życia

Natura nie stworzyła człowieka do tego, aby zbyt długo przebywał w pozycji siedzącej. Nie sprzyja to jego kręgosłupowi, a także organom wewnętrznym. Chętnie szukasz krzesła lub oparcia, bo bolą cię nogi? One odpoczną, ale za to kręgosłup będzie przeciążony. Nie samo siedzenie powoduje bóle pleców. Przyczyny problemów mogą się także łączyć z niewłaściwą postawą na fotelu. Najczęstsze błędy, jakie popełniamy to zbytnie wysuwanie głowy czy pośladków do przodu, siedzenie bez podparcia i garbienie się. Siedzące nawyki z pracy chętnie przenosimy do domu. Brakuje nam czasu na ruch, więc stopniowo utrwalamy pierwsze skutki niedbania o kręgosłup.

Biurko elektryczne, czyli wygoda podczas pracy

Nikt nie lubi być skazany na cierpienie, jakim jest silny ból pleców. Przyczyny zdiagnozowane należy leczyć, najlepiej u specjalistów, w tym fizjoterapeuty. Jak można sobie pomóc we własnym domu? Na pewno zadbać o wygodę podczas pracy i wypoczynku. Doskonałym pomysłem jest zainwestowanie w dobrej klasy fotel i biurko. Warto szukać blatów z regulacją wysokości. Dzięki temu część pracy wykonamy na siedząco a część na stojąco. Czy za każdym razem trzeba ustawiać idealną pozycję? Nie, ponieważ biurko elektryczne ma panel, który zapamiętuje wybrane przez nas opcje.

Higiena pracy sprawia, że działamy efektywniej. Dbając o komfort pleców, możemy dodatkowo oszczędzić sobie wielu nieprzyjemnych skutków ubocznych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium