Fly-Desk.com

Ból kręgosłupa lędźwiowego - co pomaga go złagodzić?

0
Ból kręgosłupa lędźwiowego - co pomaga go złagodzić?

Siedzący tryb życia ma wyjątkowo złą opinię u lekarzy i fizjoterapeutów. Jest przyczyną wielu schorzeń i dolegliwości, jak ból kręgosłupa lędźwiowego. Co pomaga go ukoić? W pierwszej kolejności weź pod lupę swój styl życia.

Home office, czyli miłe złego początki

Choć trudno się z tym pogodzić, jedna z najwygodniejszych dla nas pozycji - siedząca stanowi prawdziwe wyzwanie dla kręgosłupa. Powoduje jego przeciążenie, które może prowadzić do naderwania mięśni lub wiązadeł. Jednym z efektów jest też ból kręgosłupa lędźwiowego. Co pomaga, gdy dopada cię przy schylaniu? Najczęściej sięgamy po maści do stosowania miejscowego i leki przeciwbólowe, jednak jest to działanie doraźne. Praca zdalna, czyli home office wymaga od nas wielu godzin przed komputerem. Dla kręgosłupa ten czas nie oznacza bezczynności. Nacisk na poszczególne kręgi jest znacznie silniejszy niż w pozycji stojącej.

Odrobina ruchu co pół godziny

Czując dyskomfort podczas pracy, odruchowo zmieniasz pozycję? To dobry kierunek, ale niewystarczający, ponieważ finalnie i tak wywołuje ból kręgosłupa lędźwiowego. Co pomaga podczas tych kilku siedzących godzin? Przyda nam się nieco ruchu co jakiś czas. Już kilka skłonów i wymachy rąk sprawią, że poczujemy różnicę. Podczas pracy lepszą pozycją będzie lekkie odchylenie ciała do tyłu niż garbienie się. Niezwykle ważne jest także siedzisko. Najlepiej, jeśli ma ono funkcję regulacji stopnia nachylenia. Na jego podstawie można dodatkowo ćwiczyć nogi, np. poprzez naprzemienne zginanie i rozprostowanie, które zapobiega tworzeniu się żylaków.

Wygodne biurko z regulacją wysokości

Odpowiedni fotel to tylko część sukcesu. Warto go zestawić z kompatybilnym biurkiem. Na pierwszy rzut oka blaty biurka są do siebie podobne. Te bardziej zaawansowane technologicznie mają możliwość regulacji wysokości. Jak to wygląda w praktyce? Biurko elektryczne jest wyposażone w panel z przyciskami do zmiany pozycji blatu. Możesz korzystać z aż trzech pamięci wysokości, które widać na wyświetlaczu. Nie wiesz, czy przez twoje ruchy coś się zmieniło? Przycisk alarmujący szybko poinformuje cię o zmianie wysokości. To ty decydujesz o tym, po jakim czasie zmienisz pozycję. Jeśli cenisz wygodę, postaw dodatkowo na organizery kabli, uchwyt do PC czy ramiona z uchwytem do monitora.

Nadmierne obciążanie kręgosłupa powoduje długą listę schorzeń od bólu po problemy z perystaltyką jelit, nadciśnieniem, cukrzycą typu 2, a nawet hemoroidami. To dlatego tak ważne jest zadbanie o swój kącik do pracy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium