Fly-Desk.com

ROLA DREWNA DĘBOWEGO W NASZYM ŻYCIU

0
ROLA DREWNA DĘBOWEGO W NASZYM ŻYCIU

ROLA DREWNA DĘBOWEGO W NASZYM ŻYCIU 

 Jeśli jesteś fanem wyszukanego, niestandardowego wystroju wnętrz, to pewnie również lubisz naturalne meble, z naturalnego drewna. Dąb jest jednym z najpopularniejszych gatunków drewna, używanym przy tworzeniu niemal każdego mebla - od łóżek po półki na książki, czy blat dębowy do biurek. Meble dębowe są jednym z najbardziej wszechstronnych gatunków drewna liściastego. Jego paleta kolorów, ziarnistość i tekstura mogą z łatwością pasować do szerokiej gamy estetyki zdobienia i można je znaleźć w wielu różnych stylach. Podobnie jak inne wysokiej jakości drewno, jeśli dbamy o nie, dobrze wykonany kawałek dębu może przetrwać całe życie. Aby jak najlepiej wykorzystać swój zakup rzeczy dębowych, musisz znać kilka zasad. Dzięki poniższym wskazówkom kupno dębowych mebli, będzie o wiele prostsze.

Dąb do obróbki

Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć o dębie, jest to, że jest on najpopularniejszym drewnem na świecie. Niezależnie od tego, czy twoja drewniana rzecz jest wykonana w kraju, czy za granicą, istnieją tylko dwie podstawowe odmiany dębu używane w obróbce drewna: czerwony i biały. Ziarno jest podobne zarówno w kolorze czerwonym, jak i białym, ale biały dąb ma dłuższe promienie. Biały dąb jest również bardziej trwały i oferuje jaśniejszy kolor niż w przypadku czerwonego dębu. W przeszłości zarówno czerwony jak i biały dąb, często znajdowały zastosowanie poza sferą dekoracji domu, ponieważ oba miały ważne i cenne funkcje przemysłowe. Ze względu na naturalną hydroizolację, biały dąb był wykorzystywany do budowy statków. Z kolei dąb czerwony był często wykorzystywany do produkcji opasek kolejowych i kół wagonowych, a także jako materiał do wyboru na podłogi drewniane.

 

Dlaczego warto kupić biurko z blatem dębowym?

Niesamowita popularność dębu w produkcji mebli wynika z tego, że jest on bogaty/ luksusowy, a tym samym dość przystępny cenowo. Dodatkowo jest trwałym, ciężkim drewnem o pięknym ziarnie. Meble zrobione z dębu są znacznie bardziej wytrzymałe niż meble wykonane z innych twardych gatunków drewna, takich jak mahoń. Jeśli masz aktywną rodzinę i meble są bardzo użytkowane w twoim domu, dębowe meble są dobrym wyborem, gdyż trudno je zniszczyć.

 

Dąb a dąb?

Chociaż niektóre meble są wykonane z litego dębu, inne elementy są wykonane z dębowych fornirów przyklejonych do tusz zbudowanych z innych, tańszych gatunków drewna. Wybór mebli z litego dębu lub forniru dębowego jest kwestią gustu i budżetu. Okleina dębowa - bardzo cienkie, szerokie arkusze dębu - może być przycinana na wymiar i przyklejana na przykład do rdzeni z sosny lub płyty wiórowej. Może to znacznie obniżyć całkowity koszt części. Nie ma nic złego w wyborze mebli fornirowych, pod warunkiem, że są dobrze wykonane.Niezależnie od tego, jakie meble kupisz, szukaj elementów, które są dobrze skonstruowane. Połączenia między poszczególnymi elementami powinny być dobrze połączone ze sobą i nie powinno być żadnych przerw między częściami. Nowe, dębowe meble, powinny być wolne od wgnieceń, a każda pozioma płaszczyzna, taka jak blaty lub górna powierzchnia ramion fotela, powinna być wypoziomowana.Dąb ma naturalną grubą teksturę, ale w przypadku zastosowania w meblach, powierzchnia powinna być gładka w dotyku. Meble dębowe, które zostały pokryte uretanem lub bejcą, powinny mieć jednolity wygląd. 

Dobra inwestycja na lata

Podobnie jak w przypadku większości mebli z litego drewna, meble z dębu stanowią duży wydatek. Rozważ zakup używanych mebli lub wymieszaj solidne dębowe meble z fornirowanymi meblami. Sklepy z antykami i używanymi rzeczami często sprzedają dębowe meble, które można poddać renowacji lub mogą wymagać drobnych napraw. Jeśli dębowe meble są dobrze skonstruowane, prawdopodobnie będą warte swojej ceny. Rzemieślnicy oferują szeroką gamę wysokiej jakości mebli wykonanych z litego dębu, które można kupić online, a także w wielu sklepach detalicznych sprzedających meble dębowe, które często są dostępne w stanie surowym. Kupowanie mebli w postaci nieprzetworzonej to doskonały sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, a także pozwala uzyskać indywidualny, niepowtarzalny wygląd. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium