Fly-Desk.com

Biurko z regulowaną wysokością – dlaczego warto je kupić?

Biurko z regulowaną wysokością – dlaczego warto je kupić?

Biurko to niezbędny element wyposażenia nie tylko kancelarii czy biur, ale również wielu pokoi dziecięcych, mieszkań studenckich, a także sal konferencyjnych. Pozwala na komfortową i efektywną naukę bądź pracę. Ponadto, prawidłowo dobrane, może zapobiec rozmaitym schorzeniom, w głównej mierze związanym z odcinkiem szyjnym kręgosłupa. Jeśli chcesz uniknąć szeregu problemów oraz nieustannych dolegliwości bólowych, wybierz taki model biurka, który zagwarantuje Ci maksimum wygody i bezpieczeństwa. Jest nim biurko z regulowaną wysokością.

Przykre konsekwencje, o których warto wiedzieć

Zanim poznasz najistotniejsze zalety, które niesie ze sobą biurko z regulowaną wysokością, przybliżymy Ci prawdopodobne konsekwencje korzystania z nieodpowiednio dopasowanego modelu. Średni czas pracy biurowej wynosi osiem godzin dziennie, a typowy tydzień składa się z pięciu dni roboczych. Wynika z tego, że nieodpowiednio wysokie lub niskie biurko niebezpiecznie obciąża kręgosłup przez niemalże sto siedemdziesiąt godzin w przeciągu zaledwie miesiąca! Nic dziwnego, że na przestrzeni lat początkowo „tylko” niewygodna pozycja, najczęściej przeradza się w uporczywy ból trudny do zniesienia.

Dolegliwości bólowe to zaledwie początek możliwych, negatywnych konsekwencji. Praca biurowa przyczynia się między innymi do przepukliny kręgosłupa, jaką jest rwa kulszowa, oraz dyskopatii będącej zazwyczaj początkiem poważnego zwyrodnienia kręgosłupa. Mnogość schorzeń kręgosłupa wywoływanych nieprawidłową, wielogodzinną pozycją siedzącą sprawia, że trudno wymienić wszystkie z nich. Warto podkreślić, że w Polsce, z powodu dolegliwości bólowych tego typu, cierpi ponad osiemdziesiąt procent społeczeństwa. Więcej osób choruje jedynie z powodu nadciśnienia tętniczego.

Lista nieprzyjemnych konsekwencji wielogodzinnego przyjmowania pozycji, która nadmiernie obciąża kręgosłup, jest o wiele dłuższa, niż wyżej wymienione schorzenia. Otyłość, problemy z pracą serca, cukrzyca typu drugiego, zakrzepica czy nadciśnienie, to kolejne choroby, z którymi trzeba się liczyć. Jak widzisz, wiele jest powodów skłaniających do zakupu odpowiedniego, bezpiecznego dla zdrowia biurka, jakim jest biurko z regulowaną wysokością.

Biurko z regulowaną wysokością - na czym polega jego fenomen?

Chorób cywilizacyjnych, związanych z siedzącym trybem życia, jest wiele, o czym już zapewne wiesz. Właściwe biurko pozwoli Ci uniknąć większości z nich. Jak rozsądnie wprowadzić takie rozwiązanie w życie? Kupowanie co rusz nowego modelu, ze względu na częste zmiany kadrowe bądź dynamicznie zwiększający się wzrost dziecka, może zrujnować niejeden budżet – zarówno domowy, jak i firmowy. Rozwiązaniem jest właśnie biurko z regulowaną wysokością, które dostosowuje się do indywidualnych potrzeb konkretnego pracownika. Ponadto, decydując się na wybór opisywanego modelu, masz pewność, że jest to inwestycja na wiele lat. Biurko będzie niemalże „rosło” wraz z Twoją pociechą, dzięki czemu zapewni mu wsparcie w codziennych trudach, jakimi są niekończące się zadania domowe. Oferowane w naszym sklepie biurko z regulowaną wysokością typu Premium, wyposażone jest w specjalny, elektryczny stelaż, który reguluje wysokość blatu. Nie dość, że operowanie nim jest dziecinnie proste i odbywa się w sposób całkowicie pozbawiony wysiłku, to jeszcze dysponuje ogromnym zakresem regulacji – od 625 aż do 1275 milimetrów!

Jak prawidłowo dobrać wysokość biurka?

Jak widzisz, biurko z regulowaną wysokością, to świetne zabezpieczenie przed ewentualnymi schorzeniami kręgosłupa w przyszłości. Dzieje się tak jedynie wtedy, gdy jego wysokość będzie prawidłowo dopasowana do potrzeb użytkownika.

Generalna zasada mówi, że właściwie dobrane biurko pozwala na pracę w naturalnej pozycji. Co to znaczy? Mniej więcej tyle, że kąt zgięcia pomiędzy przedramieniem a ramieniem powinien być prosty, czyli wynosić dziewięćdziesiąt stopni. Istnieje też inna metoda dostosowywania wysokości biurka. Zgodnie z nią, blat powinien znajdować się w przybliżeniu o trzy centymetry wyżej, niż łokcie osoby siedzącej.

Przyjmuje się, że dla osoby mającej 170 centymetrów wzrostu, odpowiednie jest biurko o wysokości od 72 do 75 centymetrów. Natomiast w przypadku wzrostu przekraczającego 180 centymetrów, wysokość blatu powinna sięgać od 80 do 85 centymetrów. Nie są to jednak reguły, które sprawdzą się w każdym przypadku. Najlepiej każdorazowo kierować się wskazanymi zasadami, a co za tym idzie - zmierzyć wspomniane wartości i na tej podstawie dobierać odpowiedni rozmiar.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium